Laupäev, 30 Jaanuar 2010 23:26

Maksumäärad 2010

Kirjutas

Eelneva perioodi andmete esitamine

Maksuarvestuses toimub €-päeval järsk üleminek. Eelneva perioodi andmete väljendamisel lähtutakse põhimõttest, et kõikide toimingute puhul peetakse arvestust algses valuutas. Isikud esitavad krooniperioodi aruandluse kroonides ning Maksu- ja Tolliamet (MTA) teeb ümberarvestuse eurodesse konverteerimis- ja ümardamisreegleid arvestades (v.a juhul, kui esialgne arvestus oli juba tehtud eurodes).

Deklaratsioonide esitamine ja parandamine

Krooniperioodi (ehk €-päevale eelneva maksuperioodi) deklaratsioonid esitatakse ja parandatakse kroonides.

Kogu aruandlus ja kõik arveldused MTA-ga, st deklaratsioonide (käibedeklaratsioonide, tollideklaratsioonide jms) esitamine (sh arvutuskäik) ja parandamine (sh ümberarvestused) toimub maksustamisperioodil käibel olnud valuutas. Arvestuskäik tehakse kroonides ning tagastamisele või tasumisele kuuluv summa arvestatakse eurodesse vastavalt üldistele konverteerimis- ja ümardamisreeglitele.

Eelneva perioodi kohta määratavad rahalised kohustused

Mistahes varasema perioodi kohta määratud ja määratavad rahalised kohustused (trahvid, maksuteatised, maksuotsused, aruanded, deklaratsioonid, eelneva perioodi eest tagastatav või juurdemääratav tulumaksu summa) arvestatakse kroonides. Ümberarvestus eurodesse tehakse summa määramisel või tasumisel tavaliste konverteerimisreeglite järgi.
Füüsilisest isikust ettevõtja (FIE) ettevõtlustulult arvestatakse avansilised summad samuti kõigepealt kroonides ja tehakse seejärel ümberarvestus eurodesse.

Ettemaksukonto saldo konverteeritakse ülemineku hetkel eurodesse üldiste konverteerimis- ja ümardamisreeglite põhjal.

Maksuvõla tasumise ajatamisgraafikud

Varem koostatud ajatamisgraafikud arvestatakse automaatselt eurodesse ülemineku ajal kehtiva kursi põhjal üldiste konverteerimis- ja ümardamisreeglite järgi. Selleks uut graafikut ei sõlmita. Alates €-päevast väljastatakse ajatamisgraafikud eurodes.
Kümme päeva enne €-päeva MTA ajatamisgraafikuid ei väljasta.

Infopäringutele vastamine

Igasugune eelneva perioodi maksuinfo, mida MTA pärast €-päeva välja annab vormistatakse kahes valuutas. Lõppsumma arvestatakse eurodes, kuid näidatakse ära ka summa kroonides.

Maksumärgid

Sigarette, mille maksumärgile on trükitud jaehind kroonides, lubatakse käibes kasutada 31. märtsini 2011. Maksumärgil kroonides väljendatud summa arvestatakse eurodesse üldiste konverteerimisreeglite järgi.


Kirjastus

Kirjutas

Litau Büroo OÜ on Eesti juhtiv nõuandev firma maksustamise alal.

Meie spetsialistid osutavad ettevõtetele, asutustele ja ka füüsilistele isikutele igakülgset abi maksudega seotud küsimuste lahendamisel. Aastatepikkused praktilised kogemused võimaldavad meil pakkuda parimaid lahendusi ettevõtluse eri valdkondades.

Litau Büroo OÜ hea maine aluseks on tegevuse suunatus klientide vajadustele, nende hulgas on Eesti suurimad firmad, ja teenuste kõrge kvaliteet, kusjuures on tagatud täielik konfidentsiaalsus.

Litau Büroo OÜ tegutseb Eesti turul 2003. aastast.

Kontakt:

Litau Büroo OÜ
Rävala pst 8-1008
Tallinn 10143
Tel: +372 660 3735
Faks: +372 660 3735
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Registrikood: 10956646

Ajakirjast

Kirjutas

 Ajakiri Raamatupidamisuudised on majandusinimeste igapäevane abiline.

Raamatupidamisuudised ilmub 1995. aastast. Ajakiri on orienteeritud finantstöötajaile ja füüsilisest isikust ettevõtjaile. Selle lehekülgedelt leiavad palju kasulikku infot ka firmajuhid.

Ajakiri tutvustab seadusemuudatusi koos asjatundjate kommentaaridega, selgitab riigi fiskaalpoliitikat, esitab praktilisi näiteid firma raamatupidamise korraldusest ja tutvustab investeerimisvõimalusi.

Ajakiri kutsub arutama kõige aktuaalsemaid küsimusi, mis puudutavad majanduse arengut, tarbijate huve ja muudatusi tööseadusandluses, samuti avaldab haigekassa ja töötuskindlustuskassa uudiseid.

Me peame pidevat dialoogi oma lugejatega, vastame nende küsimustele ning arutleme ja vaidleme mis tahes neile huvipakkuvatel teemadel.

Spetsialistide soovitused ja praktilised nõuandjad aitavad orienteeruda tänapäeva majanduse keerdsõlmedes, parandada töötajate kvalifikatsiooni ja ettevõttel tervikuna edu saavutada.

Raamatupidamisuudiste eelis on see, et me ei interpreteeri infot. Ajakirjas esinevad kommentaaride ja soovitustega  ning jagavad oma teadmisi ja oskusi juhtivad majandus- ja rahandusspetsialistid – Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooli õppejõud, rahandusministeeriumi, maksu- ja tolliameti ning muude riigistruktuuride juhtivtöötajad, tuntud audiitorid, juristid ja psühholoogid.

Me lähtume oma lugejate igapäevavajadustest.

Ajakirja Raamatupidamisuudised annab välja Litau Büroo OÜ .

Kui kohustuse täitmiseks ettenähtud tähtpäev satub riigipühale või muule puhkepäevale, loetakse tähtpäevaks puhkepäevale järgnevat esimest tööpäeva.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes