03.09.2013 Teisipäev

Kas kirjalik tööleping tuleb sõlmida ka mõnepäevase töö tegemiseks? Esile tõstetud

Kas kirjalik tööleping tuleb sõlmida ka mõnepäevase töö tegemiseks?

Vastab Tööinspektsiooni Lõuna inspektsiooni tööinspektor-jurist Egon Raim:

Egon Raim, tööinspektor-jurist
Egon Raim, tööinspektor-jurist Foto: Tööinspektsioon

Kuigi töölepingu seadus § 4 lg 5 ei kohusta järgima töölepingu sõlmimisel kuni kahenädalaseks tööks kirjalikku lepingu vormi, on siiski soovitav sõlmida tööleping kirjalikult ka kuni kahenädalase töösuhte korral.

Kuid miks kirjalikult, küsib nii mõnigi töötaja või tööandja. Nii lühikese töösuhte korral piisaks ju suulisest kokkuleppest, kui pooled on ise sellega nõus, milleks paberit määrida? Kuid hädad sellest „suulisest kokkuleppest“ hakkavadki, kui see kahepoolne, kuni kahenädalane töösuhe on lõppenud ja on aeg tehtud töö eest töötasu (lõpparve) välja maksta. Siin selgub, et töötasu on ühel või teisel põhjusel oluliselt vähem makstud, kui oli algselt suuliselt kokku lepitud või jääb hoopis välja maksmata. Nüüd jääb vaidluse korral vaid ühe poole sõna teise poole sõna vastu ja erinevate ütluste puhul on raske suulisi kokkuleppeid tõendada.

Siit soovitus nii tööandjale, kui töötajale, sealhulgas alaealistele ja nende vanematele, sõlmige kirjalik tööleping ka kuni kahenädalaseks lühiajaliseks tööks. Seda selleks, et vältida aja- ja närvikulu vaidlusteks suuliste kokkulepete tõendamisel. Kui leppisimegi suuliselt kenasti kokku töölepingu sõlmimise tingimustes, siis vormistame selle sama kenasti ka kirjalikult ära.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255