15.11.2021 Esmaspäev

Maksukohustuse rikkumine Esile tõstetud

Töötan osaühingus ja tööandja maksab mulle korralikult palka, aga tean, et riigile pole ta makse tasunud ja paistab, et ei kavatsegi seda teha. Kas ma olen seaduse silmis kuidagi süüdi, kui tean, et osaühing ei plaanigi makse tasuda, aga töötan ettevõttes edasi ja võtan palka vastu?

Gerly Kask, vandeadvokaat, advokaadibüroo HansaLaw
Gerly Kask, vandeadvokaat, advokaadibüroo HansaLaw Foto: erakogu

Vastab Gerly Kask, vandeadvokaat, HansaLaw:

Tööjõumaksude deklareerimise, kinnipidamise ja tasumise kohustus lasub esmajärjekorras väljamakse tegijal ehk tööandjal. Samas on ka töötajal kohustus saadud palgatulu kui füüsilise isiku tulu deklareerida oma iga-aastases tuludeklaratsioonis. Nende kohustuste tahtliku rikkumise eest saab maksuhaldur nii tööandjat kui ka töötajat trahvida.

Olukorras, kus tööandja on töötasult tulumaksu kinni pidanud, kuid jätnud selle maksu- ja tolliametile üle kandmata, nõutakse tulumaks sisse tööandjalt. Kui aga töötaja on saanud väljamakse, millelt tulumaksu ei ole kinni peetud (nn maksustamata palgatulu), siis tekib...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!