Majandus ja äri
Eesti Pank ostis oktoobris varaostukava raames 34 miljoni euro eest võlakirju, mida on 55 protsenti vähem kui septembris.
Euroala tööstustoodangu tootjahinnad kasvasid septembris aastaga 4,5 protsenti, kogu Euroopa Liidus tõusis indeks 4,9 protsenti.
Kui tööandja lähetab töötaja Soome tööle, kas ta võib siis kulude kokkuhoidmiseks maksta ettevõtte üürilepingu alusel töötaja elamise eest, ilma et sellega kaasneks maksukohustused?
Prantsusmaa teatas 6. novembril, et on nõus lükkama edasi Euroopa Liidu ülese maksu kehtestamist tehnoloogiahiidudele, et päästa Iirimaa ja Põhjamaade vastuseisu tõttu laguneda ähvardav ettepanek.
Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler rõhutas, et Eesti on esimene riik euroalal, kus finantsjärelevalve taotlusel on pangalt rahapesuvastaste reeglite rikkumiste tõttu tegevusluba ära võetud.
Teisipäev, 06 November 2018 10:43

Edward Lucase kolumn: Balti pangandusskandaalid

Demokraatia ja õigusriik paistavad olevat kindlad seni, kuni tuleb mängu ahnus. See oli nõnda maineka Taani panga Danske Bankiga, mille Eesti haru vahendas aastatel 2007-2015 rohkem kui 10 000 mitteresidendist kliendi umbes 200 miljardi euro väärtuses kahtlaseid tehinguid.
Septembris peatus Eesti majutusettevõtetes 276 000 sise- ja välisturisti, mida on 2 protsenti vähem kui eelmise aasta septembris; vähenes nii sise- kui ka välisturistide arv.
Euroala rahandusministrid asusid 5. novembri kohtumisel toetama Euroopa Komisjoni nõudmist, mille kohaselt peaks Itaalia tegema uue eelarvekava, edastas uudisteagentuur STT.
Oktoobris müüdi 1724 uut sõiduautot, mida on 15,1 protsenti vähem kui aasta tagasi, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Liit (AMTEL).
Eesti Taastuvenergia Koja hinnangul pole fossiilkütustelt taastuvenergiale üleminek kallis, kuna mitmed arendused rajatakse Euroopas juba praegu riikliku dotatsioonita ning kuna süsinikdioksiidi kvoot kasvab lähiaastatel 40 euroni tonni eest, langeb põlevkivielektri konkurentsivõime drastiliselt.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes