25.04.2024 Neljapäev

KOV-id ei ole saanud uussisserändajate eesti keele õpetamiseks toetust

Kohalikud omavalitsused (KOV) ei ole seni riigilt saanud uussisserändajate, sealhulgas ukrainlastele eesti keele õppe korraldamiseks mõeldud toetust ning selle saamine võib venida veel ligi kuu aega.

Kohalikud omavalitsused (KOV) ei ole seni riigilt saanud eesti keele õppe toetust.
Kohalikud omavalitsused (KOV) ei ole seni riigilt saanud eesti keele õppe toetust. Foto: pixabay

Kohalikud omavalitsused on tänavu esitanud haridus- ja teadusministeeriumile esitanud toetuse taotlused eestikeelset õppe korraldamiseks. Kose valla abivallavanem Kadri Tiis sai ministeeriumilt vastuse, et toetuse omavalitsusteni jõudmiseni võib kuluda veel ligi kuu aega.

„Ministeeriumi vastus oli nördima panev, sest öeldi, et taotluste menetlusotsusest kuni rahastuseni võib aega võtta veel kuni kuu. Kooliaasta viimane trimester on käes, kuid keeleõppe toetuseks mõeldud raha omavalitsusteni ja õpetajateni jõuavad ilmselt alles kooliaasta lõpus,“ ütles Tiis. Ta lisas, et eesti keelt uusimmigrantidele sealhulgas Ukraina lastele õpetavad õpetajad on alates jaanuarist töötanud tasuta.

Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektori Jan Trei sõnul tuleks muret tunda ministeeriumi viimase aja praktika pärast, kus õpetajate palkadeks mõeldud raha ja toetused kohalike omavalitsuste eelarvetesse laekuvad kõvasti pärast uue eelarveaasta algust.

„Leiame, et õigusaktide muudatused on ministeeriumi eestvedamisel olnud aeglased ning ei ole suudetud luua tõhusat taotluste menetlemise süsteemi, mis toimiks eesmärgipäraselt ja efektiivselt ning tagaks õpetajale töö eest õigeaegselt välja makstud palga, sealhulgas ka praegusel juhul uussisserändajatele eesti keele õpetamise eest,“ ütles Trei.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255