04.03.2021 Neljapäev

Töökius on keeruline nähtus

Töökiusamisest hakati seoses töökeskkonna, organisatsioonikultuuri ja meeskonnaliikmete läbisaamisega märkimisväärselt rohkem rääkima pärast seda, kui 2019. aasta alguses jõustus töötervishoiu ja tööohutuse seaduse muudatus, millega täpsustati töökeskkonna psühhosotsiaalse ohuteguri mõistet.

Meeli Miidla-Vanatalu, tööinspektsiooni peadirektori asetäitja
Meeli Miidla-Vanatalu, tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Foto: erakogu

Seaduse järgi on psühhosotsiaalsed ohutegurid õnnetus- või vägivallaohuga töö, ebavõrdne kohtlemine, kiusamine ja ahistamine tööl, töötaja võimetele mittevastav töö, pikaajaline töötamine üksinda ja monotoonne töö ning muud juhtimise, töökorralduse ja töökeskkonnaga seotud tegurid, mis võivad mõjutada töötaja vaimset või füüsilist tervist, sealhulgas põhjustada tööstressi.

Definitsiooni pole, kuid sisu on teada

Tööandja peab psühhosotsiaalsest ohutegurist tuleneva tervisekahjustuse ennetamiseks rakendama abinõusid, sealhulgas kohandama töökorralduse ja töökoha inimesele sobivaks, optimeerima tema töökoormust,...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!