12.04.2021 Esmaspäev

Tööandja raske valik: töölepingu ülesütlemise viisid

Rohkem kui aasta väldanud koroonapandeemia on suuremal või vähemal määral puudutanud kindlasti iga ettevõtjat. Kahtlemata on riigis levinud olukord seejuures oluliselt mõjutanud ka töösuhteid – teatud sektorites on tööjõuvajadus vähenenud, teistes aga suurenenud; samuti on valdkondasid, kus tööjõuvajadus on jäänud sarnaseks varasemaga, kuid töö iseloom ja töötajalt oodatav panus on ümber kujunenud.

Grete-Kai Teeäär, advokaat, Mihkel Gaver, vandeadvokaat, advokaadibüroo Gaver
Grete-Kai Teeäär, advokaat, Mihkel Gaver, vandeadvokaat, advokaadibüroo Gaver Foto: erakogu

Paraku on sellised muutused sundinud paljusid tööandjaid langetama rasket otsust töötajatega sõlmitud töölepinguid lõpetama. Kindlasti annavad tendentsile mõningase lisatõuke ka 11. märtsil 2021 kehtestatud uued nõuded ja piirangud, mis sunnivad paljusid ettevõtteid end taas külastajatele sulgema.

Artiklis antakse ülevaade töölepingu ülesütlemise viisidest ning nende rakenduspraktikast. Seejuures on selgitatud üksnes standardjuhtumeid ega ole kajastatud töölepingu lõpetamise niinimetatud erandjuhtusid (tähtajalise...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!