860x100 kriisi paasterongad
16.04.2015 Neljapäev

Uute sõiduautode müük Euroopas kasvab

Euroopas müüb jätkuvalt enim uusi sõiduautosid Volkswageni Grupp, kellele järgnevad PSA ja Renault Grupp.
Euroopas müüb jätkuvalt enim uusi sõiduautosid Volkswageni Grupp, kellele järgnevad PSA ja Renault Grupp. Foto: Reuters

Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu (AMTEL) teatel müüdi märtsis Euroopa Liidu (EL) riikides kokku 1,6 miljonit sõiduautot, mis on 10,6 protsenti rohkem kui mullu samal ajal; Eestis kasvas uute autode müük märtsis ligi 14 protsenti.

Kui Eestis ületas märtsikuu uute sõiduautode müük eelmise aasta oma ligi 14 protsendi võrra, siis hea kuu oli ka teiste Balti riikide automüüjatel – Leedus kasvas uute sõiduautode müük 11,7 protsendi ja Lätis koguni 25,7 protsendi võrra, teatas AMTEL. Majanduse raskest seisust hoolimata kasvas märtsikuus autoturg isegi Soomes ja seda koguni 15,3 protsendi võrra.

Suurtel turgudel kasvas märtsis automüük eriti edukalt, sest näiteks Suurbritannias müüdi ligi 0,5 miljonit uut autot, mida oli 6 protsendi võrra rohkem möödunud aasta märtsist. Hispaanias aga kasvas uute sõiduautode müük koguni 40 protsendi võrra. Prantsusmaal kasvas uute autode müük märtsis 9,3 protsendi võrra, Saksamaal 9 protsendi ja Itaalias 15,1 protsendi võrra.

2015. aasta esimeses kvartalis on EL-i liikmesriikides müüdud enam kui 3,5 miljonit uut sõiduautot, mida on 8,6 protsendi võrra rohkem kui möödunud aasta samal perioodil.

Autotootjate osas polnud märtsis suuremaid üllatusi ja kõik suuremad kontsernid kasvatasid oma müüki. Jätkuvalt müüb Euroopas enim uusi sõiduautosid Volkswageni Grupp, kellele järgnevad PSA ja Renault Grupp.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes