860x100 kriisi paasterongad
17.09.2014 Kolmapäev

EL-is on sõiduautosid mullusest rohkem müüdud

EL-is on sõiduautosid mullusest rohkem müüdud
EL-is on sõiduautosid mullusest rohkem müüdud Foto: Reuters

Kaheksa kuu kokkuvõttes on Euroopa Liidus müüdud 6% võrra enam uusi sõiduautosid kui mullu sama perioodi jooksul – kokku on Euroopa Liidu riikides müüdud 7,8 miljonit uut sõiduautot.

Juulis ja augustis jätkus kogu käesoleva aasta väldanud tõusulaine Euroopa autoturul, kui juulis kasvas uute sõiduautode müük 5,6% võrra, siis autoturul tavapäraselt tagasihoidlikum august tõi endaga kaasa 2% kasvu, teatas autode müügi- ja teenindusettevõtete Eesti liit.

Kasvanud on tänavu turg kõigis suuremates riikides ja nendest esirinnas rühivad Hispaania ja Suurbritannia, kus kasvuprotsendid on vastavalt 16,4% ja 10,1%. Veidi tagasihoidlikumalt on tõusnud uute sõiduautode müük Itaalias, Saksamaal ja Prantsusmaal, vastavalt 3,5%, 2,6% ja 1,6%.

Meie lähinaabritest jätkub tempokas kasv Leedus ja Lätis, kus kaheksa kuu kokkuvõttes on uute sõiduautode müük kasvanud vastavalt 23,9% ja 21,5% võrra. Ka Rootsis jätkub kiire tõus – 16,5%. Soomes näitas autoturg juulis ja augustis langustrendi, kuid kaheksa kuuga püsib müük siiski napis 2,7%-ga plussis.

Suurematest autotootjatest on samuti enamik suutnud tänavu oma müüginumbreid parandada, vaid General Motorsi müük on tänavu kaheksa kuuga veidi langenud. Enim uusi sõiduautosid ehk 2,2 miljonit eurot on tänavu müünud Volkswageni Grupp, millele järgnevad 0,92 miljoniga PSA Grupp ja 0,827 miljoniga Renault Grupp.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes