07.11.2022 Esmaspäev

Euroopa Komisjon tahab teha lühiajalise majutuse valdkonna läbipaistvamaks

Euroopa Komisjon võttis täna vastu määruse ettepaneku, et suurendada lühiajalise majutuse renditeenuste läbipaistvust ja aidata ametiasutustel tagada selle valdkonna tasakaalustatud areng turismisektoris.

Uued kavandatavad õigusnormid aitavad suurendada lühiajalise majutuse pakkujate kindlakstegemise, tegevuse ja nende suhtes kehtivate õigusnormide läbipaistvust.
Uued kavandatavad õigusnormid aitavad suurendada lühiajalise majutuse pakkujate kindlakstegemise, tegevuse ja nende suhtes kehtivate õigusnormide läbipaistvust. Foto: pixabay

Kuigi lühiajalise majutuse broneerimisel on majutuse pakkujate ja turistide jaoks palju eeliseid, võib see tekitada muret teatavatele kohalikele kogukondadele, kes peavad toime tulema taskukohaste eluasemete vähesusega, teatas komisjoni esindus Eestis.

Uute õigusnormidega tahetakse parandada majutuse pakkujatelt ja veebiplatvormidelt andmete kogumist ja jagamist. See omakorda aitaks kujundada mõjusat ja proportsionaalset kohaliku tasandi poliitikat, et tegelda lühiajalise majutuse renditeenuste sektori...


Juurdepääs käesolevale materjalile on finants- ja õigusajakirja RUP tellijatel.