05.12.2019 Neljapäev

Valitsus tühistab apteegireformi

Valitsus otsustas peatada juba viis aastat tagasi kokku lepitud ja pikalt ette valmistatud apteekide reformi, mis kohustas hulgimüüjaid müüma apteegid proviisoritele, kirjutab Postimees.

Isamaa apteegireformi töörühma juht Priit Sibul kinnitas Postimehele, et valitsuse plaan on saata vastav eelnõu riigikokku.

Kuu aega tagasi kogunes apteegireformi arutama koalitsiooni töörühm, uue mõttena tuli tookord kaalumisele kogu reform üldse ära jätta ja kogu ravimiturg vabaks lasta, kirjutas Postimees toona.

Viis aastat tagasi vastu võetud apteegireform näeb ette, et alates 1. aprillist 2020 ei tohi apteeki omada ravimite hulgimüüjad ja kõik apteegid peavad kuuluma 51 protsendi ulatuses proviisoritele. Seda plaani pooldab proviisorite koda. Hulgimüüjatele kuuluvaid apteegikette esindav Eesti Apteekide Ühendus (EAÜ) on jällegi olnud seda meelt, et apteegireformi ei peaks praegusel kujul ellu viima.
255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!