08.01.2020 Kolmapäev

LHV aitab laenudega proviisoritel apteeke rajada

LHV kinnitas kohtumisel Eesti Proviisorite Kojaga valmisolekut muuta uute apteekide rajamist ja ketiapteekide väljaostmise rahastamist proviisoritele kättesaadavamaks.
 
LHV Panga ettevõtete panganduse juhi Indrek Nuume sõnul on pank otsustanud teha proviisoritele rahastuse kättesaadavaks – kuivõrd proviisorite rajatavad apteegid on ettevõtetena küll uued, kuid nimetatud asukohtades on apteegid enamasti tegutsenud juba pikemat aega, on tema hinnangul sellega seoses apteekide alustamise risk suhteliselt madal.
Teeme investeerimislaenude tagamisel koostööd KredExiga ja loodetavasti saame nende toele loota ka apteekide puhul ehk see loob hea pinnase uute apteekide finantseerimiseks," lisas Nuume.
Eesti Proviisorite Koja juhatuse esimehe Karin Alamaa-Aasa sõnul võib proviisoritel apteegireformi käigus panga abi olla tarvis kahel juhul: uute proviisorapteekide rajamiseks, eriti piirkondadesse, kus praegu tegutseb vaid ketiapteek, mille omanikud pole valmis apteegi tuleviku üle läbi rääkima, ja praegu ketile kuuluva apteegi väljaostmisel, kui senine omanik peaks selle müüki panema.

Alamaa-Aas ütles, et Eesti üleminek proviisorapteekide süsteemile on kõikidele osapooltele suur väljakutse ja on rõõmustav, kui kodumaine pank on valmis aitama proviisoreid vajalike investeeringute tegemisel.

1. aprillil läheb Eesti pärast viie aasta pikkust üleminekuaega üle proviisorapteekide süsteemile, millega lahutatakse ravimite jae- ja hulgimüük ning apteekide pidamise õigus jääb proviisoritele. Samas on proviisoritele apteekide välja ostmisel muret tekitanud rahastuse kättesaadavus. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes