03.02.2015 Teisipäev

Eakad tallinlased hakkavad saama kuni viieeurost soodustust kuus

Tallinna linnavõim jätkab ka alanud aastal koostööd mitmete apteekidega, kes pakuvad eakatele linlastele kuni viieeurost soodustust kuus.

Apteegid rakendavad soodustust kõigilt müüdavatelt kaupadelt viie euro ulatuses kuus.
Apteegid rakendavad soodustust kõigilt müüdavatelt kaupadelt viie euro ulatuses kuus. Foto: Foto: Tiina Kõrtsini / Õhtuleht

Tallinna linna eesmärk on aidata pensioniealistele tallinlastele teha kättesaadavaks teenused ja kaubad, mis toetavad nende igapäevast toimetulekut. Selleks viidi 2013. aastal koostöös osaühinguga Euroapteek läbi pilootprojekt apteegikaupade müügisoodustuse rakendamiseks pensionilisa toetust saavatele tallinlastele. Kuna pilootprojekt ennast õigustas, siis korraldati otsing uute koostööpartnerite leidmiseks, et teha koostööd kaupade ja teenuste soodustingimustel pakkumiseks ka muudes eluvaldkondades.

2014. aastaks sõlmiti peale läbirääkimisi koostöölepingud kokku 11 koostööpartneriga, kellest seitsmega osutus koostöö edukaks. Euroapteegiga jätkus pilootprojekti järgne koostöö, lisandus  9 671 uut pensionilisa soodustuse kasutajat ning aasta lõpus oli soodustuse saajaid kokku 55 176 isikut.

Keskmiselt tehti kalendrikuus apteegiketi apteekides 106 475 tehingut. Pharma Holding OÜ ehk Südameapteek sai 9 275 uut pensionilisa soodustuse kasutajat, Fortuna Optika OÜ pensionilisa soodustust kasutas kokku 240 isikut, Infotark AS-i Büroomaailma pakutavat pensionilisa soodustust kasutas kokku 180 isikut, BestEst Invest OÜ Rehvikaubamaja pensionilisa soodustust kasutas viis isikut, OÜ Auto Jaoks pensionilisa soodustust kasutas neli  isikut ning OÜ BCA Autoekspert pensionilisa soodustust kasutas kaks isikut.

Apteegid rakendavad soodustust kõigilt müüdavatelt kaupadelt, välja arvatud soodusretseptiga müüdavad ravimid, soodustust on võimalik saada viie euro ulatuses kuus.

Fortuna Optika OÜ rakendab prillide müügil soodustuse saajatele fikseeritud hinda või hinna vähendamist 29-95 eurot.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuametile on nimetatud firmad teatanud soovist jätkata koostööd, samas on amet valmis koostööks ka teiste ettevõtetega,  kes on huvitatud pensionilisa soodustuste pakkumisest. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes