27.04.2020 Esmaspäev

Valitsus leevendab piiranguid Saaremaal ja Muhumaal

Alates homsest leevenevad Saaremaa ja Muhu valla eriolukorda puudutava piirangud ning saarte ja mandri vahel liikumiseks hakatakse välja andma täiendavaid erilubasid. Võrreldes praegusega võetakse maha piirangud lähikontakti nõudvatelt teenustelt nagu ilukirurgiateenused, ilu- ja isikuteenused, näiteks juuksuri-, maniküüri, pediküüri-, kosmeetiku-, tätoveerimis- ja solaariumiteenus ning massaaži- ja muud taastusraviteenused heaoluteenusena.

Piirangute leevendamine tähendab, et kauplused ja turud võivad taas olla avatud sarnaselt mandrile.
Piirangute leevendamine tähendab, et kauplused ja turud võivad taas olla avatud sarnaselt mandrile. Foto: Pixabay

Piirangute leevendamine tähendab, et kauplused ja turud võivad taas olla avatud sarnaselt mandrile.

Samuti võetakse maha liikumispiirang, mille järgi pidid saarlased püsima kodus ja väljas tohtis käia toidupoes, apteegis ja arsti juures või kaugtöö võimaluse puudumisel tööl.

Küll aga säilib üldine 2+2 reegel, mille järgi tohib avalikus ruumis üheskoos liikuda ainult kaks inimest ning teistest tuleb hoida kahemeetrist vahemaad.

Saartele liikumine veel täiesti vabaks ei muutu. Eriolukorra juht Jüri Ratas otsustas Saaremaa valla palvet arvesse võttes väljastada saartele liikumiseks eriload, mis jagunevad iga päev nii: Saaremaale 25 eriluba, Muhu saarele 5, Hiiumaale 20 ning Kihnule, Ruhnule ja Vormsile 10 eriluba. Eriluba kehtib üks kord edasi-tagasi sõitmiseks.

Ettepaneku, kes saab saartele liikuda, teeb kohalik omavalitsus.

Korraldus jõustub teisipäevast ja avalikustatakse selle allkirjastamisel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!