19.10.2021 Teisipäev

Uus piirang: vaid negatiivsest testist esmaspäevast enam ei piisa

Peaminister Kaja Kallase sõnul rakendab valitsus esmaspäevast täiendavad koroonapiirangud, näiteks ei piisa paljudesse kohtadesse sisenemiseks enam pelgalt negatiivsest koroonatestist.  

Kaja Kallas, peaminister
Kaja Kallas, peaminister Foto: Stenbocki maja

"Meil on probleem haiglavõrguga, haiglates on aina rohkem inimesi," põhjendas Kallas, lisades, et enamus haiglasse sattunutest on vaktsineerimata. 

Uue meetmena otsustas valitsus, et nendesse kohtadesse, kus seni pääses negatiivse testiga, COVID-tõendiga või läbipõdemise tõendiga,  alates esmaspäevast, 25. oktoobrist enam vaid negatiivse tõendiga ei pääse ja nii saab see olema vähemalt 10. jaanuarini. 

Nendes kohtades, kus peab olema viirustõendite kontroll, on tungiv soovitus kanda maski. 

Koolides ja huvihariduses muutub testimise kord ehk kõik lähikontaktsed õpilased peavad jääma koju seniks, kuni neile on tehtud PCR test ja see on negatiivne. 

Vaktsineerimise kiirendamiseks tõstab riik süsti hinda, et see motiveeriks vaktsineerijaid. Samuti motiveerib riik perearstikeskuseid ja omavalitsusi, et vaktsineeritute hõlmatust tõsta. 

Ühtlasi saab terviseamet loa sulgeda need asutused, kes piirangute reeglitest kinni ei pea. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!