15.02.2021 Esmaspäev

Lapsed saavad koroonaproovi anda kurguloputusvedelikust

Alates homsest saavad kuni 18-aastased koroonaproovi anda ka kurguloputusvedelikust.

Proovi andmiseks saab patsient 10 milliliitrit füsioloogilist soolalahust, mida peab kurgus kuristama.
Proovi andmiseks saab patsient 10 milliliitrit füsioloogilist soolalahust, mida peab kurgus kuristama. Foto: pixabay

Alates 16. veebruarist võtab SYNLAB kasutusele koroonatestimise uudislahenduse – viiruse olemasolu analüüsitakse nüüd ka kurguloputusvedelikust, edastas ettevõte. Esialgu saavad nii proove anda vaid lapsed, et muuta testimine nende jaoks mugavamaks. Laboris protsess ei muutu – kurguloputusvedelikust määratakse koroonaviiruse RNA täpselt samal PCR meetodil nagu ka ninaneelust võetava proovimaterjali puhul.

Kurguloputusvedeliku proove saavad kuni 18-aastased lapsed anda avaliku testimise ja SYNLAB-i tasulistes koroonatestimise punktides. Testimisele saabudes antakse lapsele valida, kas ta soovib proovi anda tavapäraselt ninaneelust või kurguloputusvedelikust. Kuigi kurguloputusvedeliku proovivõtu tarvikute kulu on suurem, jääb selle hind ninaneeluprooviga samaks.

Et kurguloputusvedeliku proov oleks korrektselt kogutud, saab proovi anda vaid testimispunktis meediku juhendamisel. Proovi andmiseks saab patsient 10 milliliitrit füsioloogilist soolalahust, mida peab kurgus kuristama. Meedik tõmbab topsist osa kurguloputusvedelikust spetsiaalsesse vaakumkatsutisse, markeerib selle patsiendi andmetega ja saadab laborisse samal, PCR meetodil analüüsimiseks. Analüüsi tulemused saabuvad nii nagu ninaneelutesti puhul – 24-48 tunni jooksul digilugu.ee keskkonda. Kurguloputusvedelikuga antud proovi alusel saab samuti välja anda reisimiseks vajaliku sertifikaadi.

SYNLAB Eesti teenuste juht Karin Kallikorm toonitas, et lapsed ei saa praegu uut kurguloputusvedeliku proovi anda piiripunktides, sest protseduur võtab veidi kauem aega ning piiripunktides, kus toimub testimine elavas järjekorras, pikendaks see kõigile ooteaega.

Kallikorm soovitab laste ettevalmistamiseks vanematel lastega kuristamise eelnevalt kodus kraaniveega läbi proovida. Nii teavad lapsed paremini, mis neid ees ootab.

Testimiseks aja saamine on ninaneelu- ja kurguloputusvedeliku proovi korral sama, saatekirja väljastab perearst või tuleb panna aeg SYNLAB-i tasulisse testimispunkti.See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.">

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255