gif Company 930x140 ee

 

08.11.2016 Teisipäev

Uuring: Eestis kinnitavad turvavöö pooled bussireisijad

Eestis kinnitavad enda sõnul alati turvavöö pooled bussireisijatest ning 91% autoga sõitjatest, selgus bussifirma Lux Express Baltimaades ja Venemaal läbi viidud reisijate küsitlusest.

Küsitluse põhjal võib öelda, et eestlased kinnitavad bussis turvavöö märksa sagedamini kui naaberriikide reisijad. Lätis kinnitab bussis alati turvavöö 35% reisijatest ja autos 75%. Leedus on samad näitajad vastavalt 36% ja 67% ning Venemaal 40% ja 65%.

“Turvavöö peaksid reisijad kinnitama nii autos kui ka turvavöödega varustatud bussides. Küsitluse tulemused näitavad aga, et iga teine Eesti bussireisija jätab turvavöö peale panemata,” ütles küsitluse bussiettevõtte Lux Expressi juhatuse esimees Hannes Saarpuu.

Vastanud tõid välja, et neil puudub bussis turvavöö kinnitamise harjumus ning see ununeb isegi hoolimata bussijuhi meeldetuletusest. Turvavöö kasutamine tundub reisijatele kas ebamugav või ebavajalik. Samuti loodavad nad professionaalse bussijuhi oskustele ning bussisõit tundub seetõttu juba niigi piisavalt turvaline ja õnnetuse tõenäosus väga väike.

Küsitluse turvavöö kasutamise harjumuste kohta viis Lux Express Eesti, Läti, Leedu ja Venemaa reisijate seas läbi oktoobris. Kokku vastas küsitlusele kõikides Lux Expressi bussides nii rahvusvahelistel marsruutidel kui ka siseliinidel üle 9900 inimese, Eestis üle 2200 inimese.

gif Company 930x140 ee

 

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes