09.06.2023 Reede

Uuendamata ID-tarkvaraga ei pääse 13. juunist enam riigi e-teenustesse

Üle aasta uuendamata ID-tarkvaraga ei saa 13. juunist enam riigi e-teenustesse sisse logida, teatas Riigi Infosüsteemi Amet (RIA).

ID-kaardi kasutajad, kes ei ole üle aasta ID-tarkvara uuendanud, peaksid seda tegema enne 13. juunit.
ID-kaardi kasutajad, kes ei ole üle aasta ID-tarkvara uuendanud, peaksid seda tegema enne 13. juunit. Foto: rik.ee

ID-kaardi kasutajad, kes ei ole üle aasta ID-tarkvara uuendanud, peaksid seda tegema enne 13. juunit, mil RIA läheb riigi autentimisteenuses täielikult üle uuele ID-kaardiga veebis autentimise ja allkirjastamise lahendusele Web eID.

RIA avalikustas uuendusliku Web eID lahenduse 2022. aasta märtsi tarkvarauuendusega ja sellest ajast alates on oma ID-tarkvara uuendanud ja seeläbi Web eID kasutusele võtnud 75 protsenti ID-tarkvara kasutajatest. Alates 13. juunist läheb uuele autentimise ja allkirjastamise lahendusele üle ka riigi autentimisteenus, mis tähendab, et ID-kaardi kasutajad, kes viimati uuendasid enda ID-tarkvara enne möödunud aasta märtsi, ei saa enam ID-kaardiga riigi autentimisteenusesse sisse logida ja avaliku sektori e-teenustele ligi.

Neile kasutajatele, kes ei ole veel vajalikku tarkvarauuendust teinud, on kuvatud riigi autentimisteenuse kaudu sisse logimisel vastavat hoiatust. Alates 13. juunist on neile ID-tarkvara uuendamine vältimatu, sest vastasel juhul ID-kaardiga riigi autentimisteenuse kaudu avalikesse e-teenustesse sisse logida enam ei saa.

Uusima ID-tarkvara saab alla laadida https://www.id.ee/artikkel/paigalda-id-tarkvara/ .

Juhul kui pärast uuendust esineb ID-kaardiga veebis autentimisel või allkirjastamisel tõrkeid, siis peaks veenduma, et oma veebilehitsejas - Firefox, Chrome, Edge, Safari - on Web eID laiendus aktiveeritud. Juhendi Web eID laienduse aktiveerimiseks leiab  https://www.id.ee/artikkel/veebibrauserite-seadistamine-id-kaardi-kasutamiseks/ .

Probleemide ja küsimuste korral leiad vastused id.ee veebist. Juhul kui mure jääb lahendamata, siis tuleks võtta ühendust ID kasutajatoega id.ee lehel asuva vormi kaudu või helistada tööpäeviti kella 8.30-17 telefonil 666 8888.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!