17.08.2022 Kolmapäev

Trahvid andmekaitse nõuete rikkumise eest tegid uue rekordi

Euroopa andmekaitse järelevalveasutuste poolt selle aasta esimese kuue kuuga määratud trahvide üldsumma kahekordistus, iga kuu määratakse ettevõtjatele andmekaitse üldmääruse (GDPR) nõuete rikkumiste eest miljoneid eurosid trahve.  

Oma tavapärase nahutuse on saanud ka Meta (Facebook) ja Google, kes on Euroopa Liidu liikmesriikide eelarveid täiendanud vastavalt 17 miljoni ja 10 miljoni euroga.
Oma tavapärase nahutuse on saanud ka Meta (Facebook) ja Google, kes on Euroopa Liidu liikmesriikide eelarveid täiendanud vastavalt 17 miljoni ja 10 miljoni euroga. Foto: unsplash

Advokaadibüroo Hedman isikuandmete kaitse ekspert Andres Ojaver tõi välja, et ainuüksi selle aasta esimese kuue kuuga on määratud trahvide üldsumma kahekordistunud võrreldes möödunud aasta sama perioodiga.

Rikkumiste arv on küll vähenenud, kuid eksimuste tõsidus ja seega ka määratud trahvide suurus ja üldsumma on oluliselt kasvanud,

selgitas ta.

Selle aasta esimese kuue kuuga on Euroopa andmekaitse järelevalveasutuste poolt määratud kokku 221 trahvi...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!