03.05.2021 Esmaspäev

Terviseameti soovitus korteriühistutele koosolekute pidamise kohta

Terviseamet on saanud viimasel ajal väga palju murelikke kirju ja kõnesid elanikelt, kes väidavad, et ühistud  soovivad praegusel nakkusohtlikul perioodil pidada siseruumides koosolekuid ning ei ole nõus neid edasi lükkama.

Terviseamet soovitab koosolekuid pidada õues, kuid ka seal tuleb maski kanda.
Terviseamet soovitab koosolekuid pidada õues, kuid ka seal tuleb maski kanda. Foto: pixabay

Siseruumides koosolekute pidamine on väga kõrge nakkusohuga tegevus, eriti kui ühistud on suured ning kohale tuleb palju inimesi. Terviseamet soovitab koroonaviiruse leviku ajal vähendada kontakte teiste inimestega ja ära jätta kõik ühisüritused s.h ühistukoosolekud, kus osalevad inimesed, kes igapäevaselt kokku ei puutu.

Võimaluse korral võiks ühistukoosolekuid korraldada internetis või värskes õhus, kus on võimalik üksteisega distantsi hoida. Ka õues soovitab amet hoida distantsi ja kanda maski.

Korteriomandi- ja korteriühistuseaduse (KrtS) § 21 lõige 1 kohaselt korteriomanikel on õigus vastu võtta otsuseid korteriomanike üldkoosolekut kokku kutsumata. Juhatus saadab otsuse eelnõu kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis kõigile korteriomanikele, määrates tähtaja, mille jooksul korteriomanik peab esitama selle kohta oma seisukoha kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis. Korteriomanikele seisukoha andmiseks antav tähtaeg peab olema vähemalt seitse päeva, kui põhikirjaga ei ole ette nähtud pikemat tähtaega. Kui seaduses või korteriühistu põhikirjas on ette nähtud häälte arv, mis on vajalik, et üldkoosolek oleks otsustusvõimeline, kohaldatakse seda ka otsuse tegemisele koosolekut kokku kutsumata.

Täpsemad nõuded otsuse vastuvõtmise, hääletustulemuste ja teiste tingimuste kohta on toodud KrtS § 21 lõigetes 2-7.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!