26.11.2020 Neljapäev

Terviseamet kaasab rikkumiste tarvis menetlejad

Terviseametil on praegu väga pingeline aeg - sellest nädalast kehtib siseruumides maski kandmise kohustus ning selle üle teeb järelevalvet just terviseamet, kes kaasab rikkumiste tarvis menetlejad, kirjutab Postimees. 

Terviseameti juhi Üllar Lanno sõnul kaasatakse rikkumiste järele valvama ka päästeamet.
Terviseameti juhi Üllar Lanno sõnul kaasatakse rikkumiste järele valvama ka päästeamet. Foto: pixabay

Terviseametil on kohustus rakendada kõiki meetmeid, mis on õigusriigis kehtestatud. Koroonaviirus ei ole meil tavapärane probleem ja terviseameti töötajatel on palju lisakohustusi. See tähendab, et nad ei pruugi suuta terviseameti kõiki muid funktsioone täita. Meil ongi sõlmitud erinevad ametiabi lepingud politsei, päästeameti, häirekeskuse ja teiste osapooltega,

rääkis terviseameti peadirektori Üllar Lanno Postimehele. 

Tema sõnul aitab terviseametit rikkumiste menetlemisel just politsei- ja piirivalveamet (PPA). «Meil on partnerlus PPA-ga, kaasame menetlejad, kes hakkavad protsessidega tegelema,» selgitas Lanno. «Kui rikkumine on tõendatud, siis hinnatakse iga juhtumit eraldi. Hooletuse korral on vaja lihtsalt tähelepanu juhtida ja teha märkus. Kui inimene aga põhimõtteliselt teeb neid asju ning naeruvääristab ja ignoreerib kehitavat õiguskorda, siis järgnev protsess on samasugune nagu igal muul juhul.»

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes