15.03.2022 Teisipäev

TEHIK: COVID-i tõendid on jätkuvalt vajalikud reisimiseks

Eestis kadus alates tänasest kohustus kontrollida COVID-i tõendeid, kuid Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) teatel tuleb reisimisel endiselt arvestada piirangutega, mille hulka võib sõltuvalt riigist kuuluda ka COVID-i tõendi kontrollimine.

COVID-i tõendite kontrollimiseks loodud rakendus kontroll.digilugu.ee jääb avatuks.
COVID-i tõendite kontrollimiseks loodud rakendus kontroll.digilugu.ee jääb avatuks. Foto: sotsiaalministeerium

Tehniliselt jääb tõendite loomise ja kontrollimise võimalus alles,

sõnas TEHIK-u direktor Margus Arm.

"Kuigi Eestis kohvikut külastades tõendit enam vaja ei ole, siis näiteks populaarsetes reisisihtkohtades nagu näiteks Kreeka, Türgi, Itaalia, Hispaania, Portugal või Horvaatia võib see siiski vajalik olla, sest neis riikides tõendite kontrollimise kohustust kaotatud ei ole.“ Täpsemalt saab sihtriigis kehtivate piirangutega tutvuda lehel Reisi Targalt.

COVID-i tõendite kontrollimiseks loodud rakendus kontroll.digilugu.ee jääb avatuks, et vajadusel enne reisile minekut oma tõendi kehtivust kontrollida. Samuti jätkab TEHIK inimeste teavitamist, kui nende tõendid aeguvad. "Hetkel on kehtiv COVID-i vaktsineerimise tõend 650 000 inimesel, kuid need on järk-järgult aegumas, mistõttu on oluline enne reisi tõendi kehtivus üle kontrollida,“ rääkis Arm. Lisaks saab kehtiva COVID-i tõendiga Eestisse sisenemisel vabaks seitsmepäevasest isolatsioonist.

Kõik juba loodud tõendid on tehnilisest vaatest patsiendiportaalis www.digilugu.ee jätkuvalt alles ning neid saab luua peale vaktsineerimist, COVID-19 läbipõdemist või negatiivse testi saamist. Digilugu.ee kaudu on endiselt võimalik COVID-i tõendeid luua ja seejärel kas digitaalselt või välja prindituna kasutusele võtta.

Valitsus kaotas COVID-i tõendi kontrollimise nõude, kuna kümne päeva keskmine raskeloomulise COVID-19 tõttu haiglaravi vajavate uute patsientide arv vähenes eile alla 25.See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.">

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!