06.10.2021 Kolmapäev

Talvel saab Tallinna lennujaamast lennata 32 sihtkohta

Tallinna lennujaama talvises lennugraafikus on lennud 32 otsesihtkohta, lisaks sellele on lennuplaani lisandumas ka tellimuslennud, näiteks Sharm el Sheikh ja Hurghada ning Gran Canaria ja Tenerife. 

Septembris läbis Tallinna lennujaama 165 199 reisijat, mida oli üle kolme korra enam kui eelmise aasta samal kuul.
Septembris läbis Tallinna lennujaama 165 199 reisijat, mida oli üle kolme korra enam kui eelmise aasta samal kuul. Foto: pixabay

"Oktoobri lõpust kehtima hakkavas talvises lennuplaanis on juba täna 20 protsenti rohkem istekohti kui 2021. aasta suvel ning siia pole lisatud veel tšarterlendude istekohti," ütles Tallinna lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe pressiteates.

"See on selgeks märgiks sektori taastumisest – on olemas nõudlus ning lennufirmad on sellele omalt poolt pakkumustega reageerinud," lisas ta.

Uutest sihtkohtadest on talvel graafikusse lisandumas Barcelona, Liverpool, Billund, Pariis Beauvais ja Rooma Ciampino, tagasi tulevad lennud Maltale, Düsseldorf Weeze, Maltale ja Edinburghi.

Näiteks saab tuleval talvel valida lendude vahel Münchenisse, Zürichisse, Salzburgi, Viini ja kahte Milano lennujaama. Talviste sihtkohadega on võimalik tutvuda lennujaama kodulehel.

"Siiski tasub meeles pidada, et enne reisile suundumist tuleb end kurssi viia sihtriigi nõuetega ning võtta kaasa kõik vajalikud dokumendid. Kui viimase paari aasta jooksul pole reisil käidud, tasub kindlasti üle kontrollida ka reisidokumentide kehtivusaeg, seda eriti väljapoole Euroopa Liitu reisides," toonitas Pärgmäe.

Septembris läbis Tallinna lennujaama 165 199 reisijat, mida oli üle kolme korra enam kui eelmise aasta samal kuul. Nii lendude kui müügis olnud istekohtade arv oli võrreldes augustiga septembris suurem, kuid puhkuseperioodi lõppedes jäi regulaarlendude keskmine täituvus 64 protsendi juurde.  

Septembris avas Wizz Air otseliini Tallinna ja Napoli vahel, samuti alustas Türgi lennufirma Pegasus hooajalisi regulaarlende Antalyasse.

Kokku oli võimalik septembris otselendudel lennata 30 sihtkohta, millest kõige enam kasutati Riia ja Frankfurdi sõlmjaamasid. Kõige populaarsemad tellimuslendude sihtkohad olid Türgi ja Kreeka, aga ka Bulgaaria ja Montenegro kuurordid.  

Septembris toimus 2897 lennuoperatsiooni, mis teeb keskmiselt 96 maandumist ja õhkutõusu päevas. Kolme kvartali kokkuvõttes on Tallinna lennujaama läbinud 785 054 reisijat ning toimunud 18 107 lennuoperatsiooni.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!