13.01.2021 Kolmapäev

Tallinnas alustab naistele suunatud 30-miljonine riskikapitali fond

Tallinnas alustab riskikapitali fond The Better Fund eesmärgiga tuua idufirmade rahastamisse sooline võrdsus, kaasates investoreid naistele suunatud 30 miljoni euro suurusesse fondi.

The Better Fundi visioon on pakkuda piirkonna naisasutajatele kapitali kättesaadavust, aidates neil rahvusvaheliselt laieneda.
The Better Fundi visioon on pakkuda piirkonna naisasutajatele kapitali kättesaadavust, aidates neil rahvusvaheliselt laieneda. Foto: pixabay

Asutajate eesmärk on vähendada Balti- ja Põhjamaades soolist palgalõhet, mis näiteks Eestis on Euroopas esikohal, teatas fond.

Alustav fond tõi esile, et ainult 3 protsenti riskikapitalist suunatakse naiste asutatud ettevõtetele, vaatamata sellele, et vähemalt ühe naissoost asutajaga ettevõtted teenivad 78 senti tulu iga riskikapitali dollari kohta – meessoost asutajate rajatud ettevõtete tulemustega võrreldes on see enam kui kaks korda parem tulemus.

The Better Fundi visioon on pakkuda piirkonna naisasutajatele kapitali kättesaadavust, aidates neil rahvusvaheliselt laieneda.

Asutajapartner Liina Laas märkis, et fond annab investoritele juurdepääsu varases faasis ettevõtetele, tagades samas ka selle, et see aitab naisasutajaid toetades lahendada soolist ebavõrdsust. 

Naistesse investeerides saame vähendada soolist palgalõhet kui ka pakkuda investoritele suuremat tootlust, kuna usume et sooliselt tasakaalustatud meeskondadega ettevõtted toodavad paremaid tulemusi,

lisas Laas.

The Better Fund soovib muutusi juhtida just riskikapitalifondide abil, et rahastada piirkonna järgmist naissoost asutajate põlvkonda.

Fondi asutajate ringi kuuluvad asutaja ja eri tehnoloogiaettevõtteid juhtinud Liina Laas, Baltcapi partner ja Rimi Balticu juhatuse liige Ruth Valksaar ning investeerimispankur ja Euroopa, Lähis-Ida ning Aafrika regiooni (EMEA) 9 miljardi dollari fondi juht Fahim Muscatwalla.

TRK 2021 300x255 ee new2

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes