03.11.2015 Teisipäev

Tallinnas algas ühistranspordi ohutuskampaania „Hoia ennast! Hoia kinni!“

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskus algatas koostöös Tallinna Linnatranspordiga AS-iga kampaania „Hoia ennast! Hoia kinni!“, mille eesmärk on juhtida tähelepanu ühissõidukis sõitvate reisijate ohutusele.

Tallinna trammid, bussid ja trollid saavad ennetussõnumitega kleebised
Tallinna trammid, bussid ja trollid saavad ennetussõnumitega kleebised Foto: PM

Viimasel ajal on sagenenud ühistranspordis toimunud liiklusõnnetused, kus sõiduki manöövri või äkkpidurduse tagajärjel kukkudes saavad reisijad viga. Kaheksa kuu jooksul on saanud nõnda kannatada 36 inimest, mida on kolmandik rohkem kui mullu samal ajal, teatas politsei- ja piirivalveamet. 87% kannatanutest on üle 50-aastased ning 92% vigastatutest on naissõitjad.

Selleks et tõsta ühistranspordiga sõitjate teadlikkust ja vähendada nendega juhtuvate liiklusõnnetuste arvu, paigaldatakse linna ühissõidukitesse ennetussõnumitega kleebised „Hoia ennast! Hoia kinni!“.

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse liiklustalituse juht Sirle Loigo märkis, et kampaania eesmärk on juhtida inimeste tähelepanu sellele, et käepidemest kinni hoides on võimalik selline õnnetus ära hoida.

„Liikluses tuleb paratamatult ette ootamatuid olukordi, millele võib järgneda järsk manööver või äkkpidurdus. Seetõttu pidasime vajalikuks kutsuda inimesi üles tegema enda poolt kõik võimalik, et mitte ühistranspordis viga saada. Selleks tuleb hoida käepidemest kinni,“ ütles Loigo. „Loomulikult on sama oluline, et ka ühissõidukite juhid ning kaasliiklejad väldiksid igal võimalusel sellise olukorra tekkimist, kus ühissõiduk peab ootamatult pidurdama või järske manöövreid tegema. Selleks saab valida sobiva sõidukiiruse, et jääks võimalikult palju aega liikluses reageerimiseks ning kõik manöövrid tuleb sooritada ettevaatlikult ja äärmise tähelepanelikkusega,“ lisas ta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes