22.04.2020 Kolmapäev

Tallinna otsus: pealinna koolid jäävad õppeaasta lõpuni distantsõppele

Kui haridus- ja teadusministeerium on välja öelnud, et mai keskpaigast alates võiks distansõpe lõppeda, siis Tallinna linnavõim otsustas teisipäeval, et pealinna koolides jätkub distantsõpe kooliaasta lõpuni. 

Tallinnas jäävad klassiruumid õppeaasta lõpuni tühjaks.
Tallinnas jäävad klassiruumid õppeaasta lõpuni tühjaks. Foto: Pixabay

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on linnavõimu otsuse taga kaks peamist põhjust. "Esiteks ei saa me loota, et mai keskpaigaks epideemia lõpeb. Teiseks vajavad koolid selgust. Eriolukorras pole mõeldav, et iga kool hakkab ise õppekäsitluse osas otsustama," ütles Kõlvart, lisades, et linnavõimu otsus langetati tihendas koostöös koolijuhtidega. 

Õppeprotsessi läbiviimiseks on Kõlvarti sõnul paindlikkus tagatud, kuid üldise õppekorralduse osas on vaja selgust.

Ja Tallinnas kõik koolid lähtuvad sellest, et õppeaasta lõpuni lapsed kooli ei tule ja jätkub distantsõpe. Eesmärk on kaitsta lapsi ja loomulikult õpetajaid, kellest suurem osa kuulub riskirühma,

rõhutas Kõlvart.

Tema sõnul vaatab linnavõim mai alguses olukorra tingimused veel korra üle ja kui võimalused lubavad, siis mai keskpaigast rakendatake täiendavaid õppe vorme, näiteks järelaitamist ja konsultatsioone. Samas on selge, et kontakttunnid saavad toimuda vaid üks-ühele variandis.

 Gümnaasiumi sisseastumiseksamid toimuvad Kõlvarti sõnul mais ja juunis e-kanalite kaudu. "Kuidas see tehniliselt hakkab olema korraldatud, seda lahendust lähinädalatel linnavõim pakub," lisas Kõlvart.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!