08.10.2015 Neljapäev

Tallinn tunnustas säravaimaid ettevõtjaid

Tallinn tunnustas kolmapäeval pidulikul vastuvõtul edukaid ettevõtmisi ja ettevõtteid, kuulutades välja tänavused linna ettevõtlusauhindade võitjad.

Parimaks koostööprojektiks nimetati Telliskivi Loomelinnak
Parimaks koostööprojektiks nimetati Telliskivi Loomelinnak Foto: PM

Parima arendusprojekti tiitli pälvis AS Technopolis Ülemiste Bernhard Schmidt`i büroohoone arenduse eest. Ligi 1000 töötajatele mõeldud 13-korruseline hoone on Ülemiste ja lennujaama piirkonna kõrgeim ja sellest saab Tallinna suurima ärilinnaku Ülemiste City esindushoone, teatas Tallinna ettevõtlusamet.

Parimaks koostööprojektiks nimetati Telliskivi Loomelinnak, mille eestvedaja on Telliskivi Maja OÜ. Loometegevust soodustav loomelinnak on paindlikult arenenud eraettevõtluse, avaliku sektori ning vabaühenduste koostööl.

2015. aasta säravaimaks startijaks tunnistas Tallinn Lingvist Technologies OÜ. Lingvist on keeleõppetarkvara, mis võimaldab keeli õppida kiiresti ja tõhusalt, põhinedes keele statistilisel analüüsil. Rahvusvahelisest ärikiirendist alguse saanud idufirmal on praegu üle 120 000 õpilase üle maailma ning ettevõte on äratanud huvi nii investorite kui maailma suurimate keeleõppefirmade seas.

Parima turismiteo tiitli sai SEB Tallinna Maraton, mida korraldab Spordiürituste Korraldamise Klubi MTÜ. Tänavu rekordilise 19 500 osalejaga SEB Tallinna Maraton on regiooni suurim rahvaspordisündmus, teatas Tallinna ettevõtlusamet.

Aasta töökohtade loojaks nimetati Widex Eesti OÜ. Kuuldeseadmete elektroonika koostamisega tegelev Taani päritolu ettevõte alustas Nõmmel tegevust juba 2012. aastal. Sellest ajast peale on ettevõte jõuliselt Eestis laienenud.

Vastutustundliku ettevõtja tiitliga pärjati osaühing Manpower, kelle igapäevatöö on seotud tööjõuküsimustega. Aktiivse jätkusuutliku ettevõtluse eestkõnelejana on ettevõte oluliselt panustanud erivajadustega inimeste tööhõivesse, vabatahtliku töö väärtustamisse ning koostöö vajalikkusele valdkondlike organisatsioonidega.

Vastutustundliku ettevõtja kategoorias anti välja ka eriauhind „Ökouuendus 2015“, mille eesmärk on tõsta esile turule toodud või kasutusele võetud keskkonnasäästlikumat uut või oluliselt täiustatud toodet, teenust või tehnoloogiat. Auhinna pälvis Flydog Solutions OÜ keskkonnaseisundi hindamist võimaldava mereseiresüsteemi arenduse eest.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes