21.06.2016 Teisipäev

Tallinlased saavad Elroniga pealinnas tasuta sõita ka 2017. aastal

Tallinna linn ja Eesti reisirongiliiklust korraldav Elron kinnitasid lepinguga koostöö jätkumise, mille tulemusena on tallinlastel rongiga pealinna piires tasuta sõitmise võimalus kuni 2017. aasta lõpuni.

Tänavu jaanuarist maini tegid tallinlased kuus rongiga keskmiselt ligi 200 000 sõitu
Tänavu jaanuarist maini tegid tallinlased kuus rongiga keskmiselt ligi 200 000 sõitu Foto: PM

“Tallinlastele pealinna piires tasuta rongisõidu võimaldamine on linnaliikluse parema korralduse seisukohalt mõistlik,” ütles Elroni juhatuse esimees Andrus Ossip. ”Äärelinnast kesklinna jõuab rongiga ka tipptunni ajal vähem kui 20 minutiga, seega on rong raudtee läheduses elavatele ja töötavatele inimestele üks kõige kiiremaid ja mugavamaid transpordivahendeid Tallinnas,“ lisas ta.

Kokkuleppe kohaselt saavad tallinlased alates 1. juulist linna piires tasuta sõita ka ekspressrongides. See annab linlastele täiendava tasuta sõidu võimaluse Balti jaama ja Ülemiste peatuse vahel kokku kaheksal reisil päevas.
Tallinna linna siseselt on sõit tallinlastele isikustatud ühiskaardi ja isikut tõendava dokumendi esitamisel tasuta.

Tsoneeritud ala piires linnast välja sõitmisel tuleb tallinlasest reisijal tasuda sõltuvalt sõidu kogupikkusest iga kord ühe tsooni pikkuse võrra väiksem hind, ülejäänu kompenseerib Tallinna linn. Näiteks nelja tsooni läbimisel tasub reisija kolme tsooni läbimise eest. Ekspressrongiga linnast välja sõitmisel tallinlastele soodustus ei rakendu.

Käesoleva aasta jaanuarist maini tegid tallinlased kuus rongiga keskmiselt ligi 200 000 sõitu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes