05.05.2020 Teisipäev

Tallink Grupp taasalustab piletimüüki Soome suunal reisijatele

Tallink Grupp taasalustab teisipäevast Soome suunal reisijatele piletimüüki, esimesed reisijad saavad lähtuvalt Soome valitsuse otsusest pardale 14. mail.

Reisijatevedu laevadel Soome suunal peatati Soome ametkonna palvel koroonaviiruse leviku tõkestamiseks 11. aprillist.
Reisijatevedu laevadel Soome suunal peatati Soome ametkonna palvel koroonaviiruse leviku tõkestamiseks 11. aprillist. Foto: Pixabay

Soome Vabariigi valitsus otsustas esmaspäeval lubada alates 14. maist Soome-suunaline reisijatevedu laevadel tööreisideks ning vältimatuteks reisideks. Seetõttu taasalustab Tallink Grupp piletimüüki reisijatele Soome suunal. Piletimüük Soomest väljuvatele reisidele on samuti jätkuvalt avatud, teatas Tallink. 

Muutunud olukorras toob Tallink Grupp Tallinna-Helsingi liinile alates reedest, 15. maist nädalavahetuste tippväljumisteks tagasi ka ettevõtte teise shuttle laeva Star, mis on aprilli keskpaigast seisnud Helsingi sadamas. 

Star väljub 15., 20. ning 29. mail kell 13.30 ning 19.30 Helsingist Tallinna suunal, kel 16.30 väljub laev samadel päevadel Tallinnast. Samuti väljub Star 17., 24., ja 31. mail kord päevas kell 16.30 Tallinnast Helsingi suunal. Megastar jätkab liinil opereerimist tavapärase graafiku alusel. 

Reisijatevedu laevadel Soome suunal peatati Soome ametkonna palvel koroonaviiruse leviku tõkestamiseks 11. aprillist. Seoses pandeemia olukorra pidurdumisega ning olukorra mõningase paranemisega, otsustas Soome valitsus esmaspäevasel nõupidamisel esialgu taastada reisijateliikluse Schengeni piirkonna kodanikele, kellel on vajadus reisida Soome töölepingujärgselt või muul vältimatul põhjusel.

Kontroll Soome piiril jätkub ka pärast 14. maid määramata ajaks ning Soome Vabariigi ametkond töötab lähipäevil välja konkreetsemad juhised selgitamaks tingimusi ning nõudeid piiriületuseks.

Turismireisid pole praegusel hetkel Soome Vabariigi suunal endiselt lubatud ning nende osas teeb Soome valitsus eraldi otsused tulevikus kui pandeemiast tingitud olukord veelgi paraneb. Soome reisivatel isikutel tuleb endiselt kinni pidada rangetest tervise- ja hügieeninõuetest.

"Tunnustame Soome Vabariigi valitsust selle olulise otsuse tegemise eest, mis võimaldab paljudel Soomes töötavatel eestlastel oma perede juurde ning tööle naasta," sõnas Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene pressiteates.

"Selge on see, et olukorra leevenedes tuleb meil hakata liikuma majanduse ja tööelu taaskäivitamise suunas ning tänases maailmas, kus meie majandused on meie naaberriikidega nii oluliselt läbipõimunud, on selle taaskäivitamise oluliseks osaks liikumispiirangute järkjärguline leevendamine," lisas ta. 

Nõgene sõnul on laevadel valmisolek liikluse ohutuks järkjärguliseks taastamiseks olemas ning selleks on viimaste nädalate jooksul tehtud tihedat koostööd erinevate ametkondadega.

"Mitmed ohutusmeetmed on meil täna opereerivatel laevadel olemas juba kriisi-eelsest ajast ning lähiajal tõhustame neid meetmeid vastavalt kokkulepetele ametkondadega ning partnersadamatega veelgi," kinnitas Nõgene.

Ta nentis, et lähiajal ei hakka Tallinki laevadel reisima kriisieelsele ajale sarnased reisijatehulgad ning liinidele ei naase kõik meie laevad ja kohe.

Soome Vabariigi otsus on esimene väike samm ja meie käime ühte sammu nii Eesti kui meie põhiturgude valitsuste otsuste ning juhistega. 

Alates teisipäevast on töö tõttu ning muudel vältimatutel põhjustel reisijatel taas võimalik Soome suunal pileteid osta Tallink Grupi laevadele Megastar, Star, Baltic Princess ja Galaxy väljumistele alates 14. maist. 

Tallinki laevadel ning Tallinna sadamas on ettevõtte teatel avalikes kohtades desinfitseerimisvahendid hügieeninõuete järgmiseks ning teostatakse senisest tihedamalt koristust ja desinfitseerimist.

Kõikidele reisilaevadele müüakse vähemalt järgneva kuu vältel pileteid vaid laeva poole reisijatemahu ulatuses, tagamaks reisijate hajutamise laeval ning nõuetekohase kahemeetrise vahe hoidmise võimaluse. 

Reisijate hajutamiseks terminalides, sadamagaleriides ja laevadel joonistatakse või kleebitakse põrandatele ning seintele vastavad märgistused ja viidad. Laevade kauplustes ja toitlustusaladel on kehtestatud külastajate arvu piirangud.

Toitlustusalade personal nii köögis kui toitlustusaladel kannab opereerimise esimeses etapis näomaski.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!