03.06.2022 Reede

Swedbanki pensionifond indeks 1990–99 sündinutele on nüüd Eestis esimene otse aktsiatesse investeeriv indeksifond

Mais muutus Swedbanki pensionifond indeks 1990–99 sündinutele portfell – esimesena Eestis on fond nüüd aktsiatesse otse investeeriv fond.

Muudatusega kaasnes ka fondi muutmine nn roheliseks fondiks, mis arvestab kõikide Swedbanki jätkusuutliku investeerimise printsiipidega.
Muudatusega kaasnes ka fondi muutmine nn roheliseks fondiks, mis arvestab kõikide Swedbanki jätkusuutliku investeerimise printsiipidega. Foto: Swedbank

Teised turul olevad indeksifondid on nö fondifondid ehk investeerivad omakorda teistesse indeksifondidesse. Muutus ei too endaga kaasa muudatust fondi investeerimispoliitikas – fondi eesmärgiks on jätkuvalt järgida võimalikult täpselt arenenud tööstusriikide aktsiaindeksi liikumist.

Kliendi jaoks teeb muudatus fondivalitsemise veelgi läbipaistvamaks – nüüd on igakuistest investeeringute aruannetest võimalik täpselt näha, millistesse aktsiatesse ning regioonidesse fond investeerib,

kommenteeris Swedbanki portfellihaldur Pertti Rahnel.

Aktsiate valik toimub kasutades statistilisi meetodeid, mis tagavad indeksi võimalikult täpse järgimise, viies samas kulutaseme võimalikult madalale. Portfelli statistiline optimineerimine toimub MSCI Barra tarkvara abil. MSCI Barra on tööstusaru juhtiv lahendus indekseeritud ning algoritmidel põhinevate portfellide haldamiseks. Swedbanki pensionifond indeks 1990–99 sündinutele aktsiaportfelli haldab Swedbank Roburi meeskond, mis vastutab ka teiste Swedbank Roburi globaalsete ning regionaalsete indeksifondide ning indekseeritud ja algoritmidel (näiteks tark beeta) põhinevate mandaatide haldamise eest.

Muudatusega kaasnes ka fondi muutmine nn roheliseks fondiks, mis arvestab kõikide Swedbanki jätkusuutliku investeerimise printsiipidega – eeskätt välistatakse investeeringud vastuolulistesse sektorite ettevõtetesse - näiteks ei investeeri fond tubakatootjatesse, fossiilkütuste tootmise ja distributsiooniga tegelevatesse ettevõte, osadesse relvatootjatesse (maamiinid, kobarpommid) jne.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!