14.08.2017 Esmaspäev

SEB pensionisammaste intressitõus suurendab väljamakstavat pensioni

SEB tõstab 14. augustist II ja III samba väljamakselahenduste garanteeritud intressi 0,45-lt protsendilt  0,7-le protsendile, mis on turu üks parimaid. Uus intressimäär kehtib alates 14. augustist sõlmitud SEB Pensionilepingule ja SEB Eluaegse pensioni lepingule. Klientidele tähendab see suuremaid väljamakseid pensionisammastest.
Tänane turg lubab Indrek Holsti sõnul SEB-l pakkuda paremat II samba väljamakse intressimäära
Tänane turg lubab Indrek Holsti sõnul SEB-l pakkuda paremat II samba väljamakse intressimäära Foto: Postimees

II ja III pensionisamba investeeringute väljamakse avalduse on esitanud üle 26 000 inimese. Kuna kogumisaeg on olnud lühike, siis enamik neist on võtnud summa välja ühekordse väljamaksena või saab regulaarseid makseid pensionifondist. Üle 5000 inimese, kelle kogutud summa ulatus üle 50kordse rahvapensionimäära (üle 8797 euro) on sõlminud eluaegsete pensionimaksetega lepingu kindlustusseltsiga.

„Kuna pensioni kogumisperiood üha pikeneb ja tulevikus on väljamaksete saajate hulk kordades suurem, peame töötama selle nimel, et väljamakselahendused oleksid kliendile parimad. Antud teenuse juures on kindlasti üks olulisemaid näitajaid kliendi jaoks hind. Kuna turu üldised intressitasemed dikteerivad teenuse hinna, siis oleme suuresti sellest mõjutatud. Tänane turg lubab meil pakkuda paremat II samba väljamakse intressimäära, mis tagab kliendile suurema pensioni. Kui turg on ka edaspidi soodne, saame ka edaspidi teha kliendile parima pensionipakkumise,“ kommenteeris SEB Elu- ja Pensionikindlustuse juhatuse esimees Indrek Holst.

Näiteks hakkab 63-aastane pensionile jääv klient saama tänu intressimäära tõusule igakuiselt ligikaudu 3% suuremat pensioni.

Täna on SEB ainuke finantsasutus Eesti turul, kes pakub klientidele nii kogumislahendusi kui ka täielikku valikut väljamakselahendusi II ja III pensionisambast.

Evelin Allas, SEB kommunikatsioonijuht

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes