28.11.2016 Esmaspäev

Riik toob tuleval suvel Tallinnas liinile isesõitvad bussid

Riik toob järgmise aasta juulis, mil algab Eesti Euroopa Liidu (EL) eesistumine, Tallinnas liinile vähemalt kaks isejuhtivat väikebussi, mille eesmärk on tutvustada Eestit kui uuendustele orienteeritud riiki.

Eesistumine annab hea võimaluse tutvustada Eestit uuendustele orienteeritud riigina, mis on esirinnas ühiskonnas suurt mõju omavate lahenduste rakendamisel. Isejuhtivate transpordivahendite valdkonnas toimuvad kiired arengud ning sel tehnoloogial on potentsiaalselt väga suur mõju nii liiklusohutuse tõstmisel, regionaalse mobiilsuse kasvatamisel ning loodussäästlikkuse suurendamisel, selgub hanketeatest.

Et tutvustada isejuhtivate transpordivahendite tehnoloogiat nii Eestis kui ka Euroopas laiemalt, tuuakse isejuhtivad väikebussid Eesti EL-i eesistumise ajal Tallinna tänavatele, kasutades neid avaliku transpordivahendina kokkulepitud trassidel.

Kuigi trassivalik pole veel paigas, peab see täitma ka praktilist transpordivajadust Eesti EL-i eesistumise delegaatide jaoks. Bussiteenuse pakkuja peab korraldama busside transpordi, trassi kaardistuse ja ettevalmistuse ning tagama busside eesmärgipärase kasutuse kokkulepitud korras ning ajal.

Pakkuja peab tagama igale väikebussile juhi, kes oleks võimeline nii eesti, vene kui ka inglise keeles tutvustama isejuhtivate transpordivahendite tööpõhimõtteid ning saaks vajadusel väikebussi juhtimise üle võtta, vahendas BNS.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!