25.02.2019 Esmaspäev

RIA sai e-valimiste turvalisuse tagamiseks 300 000 eurot lisaks

Valitsus eraldas eelmisel nädalal reservist ligi 304 000 eurot valimiste infosüsteemide info- ja küberturvalisuse taseme tõstmiseks ning turvaliste e-valimiste tagamiseks, kirjutab rahvusringhääling.

Vajadus katta kulud tuli sellest, et 2019. aasta algusest läks valimiste korraldamise infoturbe vastutus valimisteenistuselt üle riigi infosüsteemi ametile (RIA).

Kui ettenähtavate lisakulude katmise otsustas valitsus juba eelarvestrateegia koostamise käigus, siis tegevuste ülevõtmise käigus selgus eelmise aasta lõpus, et seni olid e-valimiste tehniline tugi ja turve tuntavalt alateostatud ja -rahastatud.

Kulutuste katmiseks ei leidunud vabu vahendeid RIA olemasolevas eelarves raames, mistõttu valitsus otsustas selle nüüd reservist katta.

Ligi 50 000 eurot kulus RIA-l täiendavate serverite ostmiseks, et tagada piisav jõudlusvaru ka suurenenud koormuse tingimustes. Teist sama palju kulus täiendavaks tulemüüriks.

Riigivõrgu varustamine hajutatud teenusetõkestusründe (DDoS) kaitsemeetmetega maksis ligi 150 000 eurot, läbistustestideks ja kasutajatoeks valimiste ajal kulus kokku 60 000 eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!