14.07.2022 Neljapäev

Reformierakonna valitsus astub tagasi

Peaminister Kaja Kallas tegi neljapäeva hommikul valitsusele ametlikult teatavaks otsuse astuda omal algatusel ametist tagasi, koos peaministriga astub tagasi kogu valitsus.
Reformierakonna valitsus astub tagasi
Reformierakonna valitsus astub tagasi Foto: RUP

Ühtlasi tegi Kallas ettepaneku kutsuda reedel kokku riigikogu erakorraline istung, kus ta küsib mandaati oma uuele valitsuskoalitsioonile Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga.

„Meie valitsus sattus riiki juhtima väga keerulisel ajal, kuhu mahtusid COVID-19 pandeemia, Venemaa kallaletung Ukrainale ja energiakriis. Hoolimata keerulisest ajast tegime ära palju häid ja suuri asju, millega muutsime Eesti riiki tugevamaks ja toetasime oma inimesi,“ ütles Kaja Kallas.

„Hoidsime pandeemia ajal ühiskonna avatuna ja lapsed koolis, aitasime inimestel kõrgete energiahindadega toime tulla, investeerisime Eesti kaitsevõime tugevdamisse miljard eurot, saavutasime NATO-s idatiiva tugevdamise ning oleme olnud üks suuremaid Ukraina toetajaid. Samuti viisime ellu PPA ja kaitseväe laevastike ühendamise, millest on seni aastakümneid vaid räägitud. Olen tänulik ministritele, kellega koos pooleteise aasta jooksul riiki juhtisime. Eesti on olnud heades kätes,“ lausus Kallas.

Peaminister teavitab täna tavakohaselt oma otsusest tagasi astuda ka presidenti ja riigikogu. Kallas tegi ka riigikogu esimehele ettepaneku kutsuda reedel kokku erakorraline istung, kus ta teeb poliitilise avalduse ning tutvustab uut koalitsioonilepingut. Seejärel otsustab riigikogu uuele valitsuskoalitsioonile mandaadi andmise.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!