14.04.2015 Teisipäev

Puuetega laste vanemad saavad Tallinnalt taotleda suveks hoiuteenust

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuamet ootab aprilli lõpuni taotlusi raske ja sügava puudega laste tänavuse suvevaheaja päeva- või ööpäevaringse hoiuteenuse rahastamiseks.

Hoiuteenuse rahastamise eesmärk on pakkuda raske ja sügava puudega lastele nende individuaalsetest võimetest ja vajadustest lähtudes suvevaheajal turvalist keskkonda ja hooldust.
Hoiuteenuse rahastamise eesmärk on pakkuda raske ja sügava puudega lastele nende individuaalsetest võimetest ja vajadustest lähtudes suvevaheajal turvalist keskkonda ja hooldust. Foto: Reuters

Teenuse eesmärk on pakkuda raske ja sügava puudega lastele nende individuaalsetest võimetest ja vajadustest lähtudes suvevaheajal turvalist keskkonda ja hooldust, teatas Tallinna linnavalitsus. Teenuse sihtgrupiks on sügava või raske liikumis-, nägemis-, kuulmis-, vaimu või liitpuudega lapsed vanuses 7-18 eluaastat, kelle rahvastikuregistri järgne elukoht on Tallinn ja, kes õpivad tavakoolis, kutsekoolis või puuetega laste koolis ja viibivad koolivaheajal. Kokkuleppel Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuametiga saavad erandkorras teenust ka noored kuni 26. eluaastani.

Linn rahastab taotlusi, mille tegevus toimub tööpäevadel. Koolivaheaja aegne teenus ei ole mõeldud lastele, kes saavad samal ajal teenuseid Tallinna linna hoolekandeasutustes, välja arvatud juhul kui Tallinna hoolekandeasutus on suletud puhkuse tõttu. Eelkõige on teenuse sihtrühmaks need puuetega lapsed, kelle vanemad töötavad ning kes on koolivaheajal ilma järelvalveta, teenus võimaldab lastevanematel töötada, vähendab perede koormust laste hooldamisel ja annab perele võimaluse taastumiseks.

Kui lapse päeva- või ööpäevahoiuteenusele toomiseks ja kojuviimiseks Tallinna linna haldusterritooriumil on vajalik kasutada puuetega inimeste liiniveo teenust, tuleb lapsevanemal pöörduda vastava taotlusega oma elukohajärgse linnaosa valitsuse sotsiaalhoolekande osakonna poole vähemalt kaks nädalat enne lapse teenusele asumist. Väljaspool Tallinna haldusterritooriumi toimuva teenuse transpordi korraldab teenuse osutaja.

Teenust rahastatakse Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuameti eelarve kaudu. Lapsevanematele rakendatakse omaosalust, mis sisaldab toitlustamise, hügieenitarvete ja abivahenditega seotud kulude katmist. Amet ei finantseeri lapsevanematega või teiste pereliikmetega kaasnevaid kulutusi, küll aga rahastab pedagoogilist või sotsiaaltööalast keskeri- või kõrgharidust või vähemalt keskharidust ja lapsehoidja kutsetunnistust omava kasvatusala töötaja töötasukulud, ruumide rendi ja kommunaalkulud.

Taotlus tuleb esitada Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuameti hiljemalt 30. aprilliks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes