20.10.2021 Kolmapäev

Politsei juhib tähelepanu e-posti vestlustesse sekkuvatele kelmidele

Sel nädalal on Interpoli kampaania fookuses BEC-kelmused ehk juhtumid, e-posti teel levivad pettused, kus kelmid sekkuvad kellegi kirjavahetusse.

Kelmid jälgivad mõne ettevõtte meilivahetust ja koguvad sealt infot, mida enda kasuks ära kasutada.
Kelmid jälgivad mõne ettevõtte meilivahetust ja koguvad sealt infot, mida enda kasuks ära kasutada. Foto: unsplash

Kelmid jälgivad mõne ettevõtte meilivahetust ja koguvad sealt infot, mida enda kasuks ära kasutada. Näiteks on saadud teada mõnest eelolevast tehingust ja saadetud võltsarveid. Samuti saadetakse töötajate nimelt kirju palvega muuta kontoandmeid, kuhu laekub palk, selgitas keskkriminaalpolitsei sotsiaalmeedias.

Üldiselt kiirustavad petturid ettevõtte raamatupidajat makset sooritama. "Kelmuse ohvriks sattumise eest kaitseb tähelepanelikkus - ära kiirusta, vaid kontrolli. Vaata, mis e-maili aadressilt kiri laekus ja veendu, et selle saatis usaldusväärne inimene. Vajadusel helista ja küsi üle. Märka tavapärasest erinevat kirjastiili ja pööra tähelepanu õigekirjale. Kelmid kasutavad üldjuhul automaattõlke abi, mis ei pruugi keeleliselt loomulik olla," soovitab politsei. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!