02.09.2021 Neljapäev

Pensionikeskus alustas maksete tegemist teisest sambast väljujatele

Täna alustas Pensionikeskus väljamaksete tegemist isikutele, kes esitasid teisest pensionisambast väljumiseks avalduse esimeses voorus ehk hiljemalt käesoleva aasta 31. märtsil. 

Makse laekumisel arvelduskontole saab infot makse selgitusest, kus on kirjas ka tulumaksu summa ja tulumaksu määr.
Makse laekumisel arvelduskontole saab infot makse selgitusest, kus on kirjas ka tulumaksu summa ja tulumaksu määr. Foto: unsplash

Väljamaksed toimuvad septembrikuu jooksul juhuslikus järjekorras, need ei sõltu tähestikust ega avalduse tegemise ajast, teatas Pensionkeskus.

Välja makstakse kogu raha, mis teise sambasse kogutud on. Kättesaadava summa täpne suurus sõltub sellest, mis on osaku hind, kui osakud rahaks tehakse, mistõttu võib saadav summa erineda lahkumise avalduse kirjutamisel pensionikontol olnust. 

Võttes raha välja enne pensioniiga, peetakse väljamakselt automaatselt kinni tulumaks 20 protsenti. Võttes raha välja ühe korraga pensionieas, tuleb väljamakselt tasuda tulumaks 10 protsenti.

Eraldi teavitust makse laekumise kohta Pensionikeskus ei saada. Makse laekumisel arvelduskontole saab infot makse selgitusest, kus on kirjas ka tulumaksu summa ja tulumaksu määr. Edaspidi on alati võimalik oma pensionikontole pensionikeskuse lehel sisse logida ning väljavõttes üle vaadata nii väljamakstud summa suurus kui ka maksuarvestus.

Riigi poolt ajutiselt peatatud maksete tegemise kompenseerimine nendele, kes esitasid raha väljavõtmise avalduse, teostatakse pärast pensioni väljamakset septembris eraldi väljamaksena.

Avaldusi teisest sambast väljumiseks saab teha aastaringselt ning avalduste tsüklid korduvad aastast aastasse. Raha väljavõtmise avaldust on võimalik tühistada kuni üks kuu enne avalduse jõustumist. 2021. aasta jaanuarist kuni märtsini esitatud avaldusi enam tühistada ei saa. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!