Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

18.09.2017 Esmaspäev

Pangad suurendavad kontaktivabade kaarditehingute piirmäära 25 euroni

Eesti kontaktivabu pangakaarte väljastavad pangad tõstavad alates 16. oktoobrist viipemakse limiidi ühe ostu kohta seniselt kümnelt eurolt 25 euroni.

"See tähendab, et alates oktoobri keskpaigast saab kuni 25 euro väärtuses ostu eest viipemaksega tasuda ilma pangakaarti makseterminali panemata ja PIN-koodi sisestamata," ütles Eesti Pangaliidu kaartide töögrupi juht Meelis Nurk pressiteate vahendusel.

Viipekaardid moodustavad Eestis 15 protsenti kõikidest pangakaartidest. Pangad prognoosivad, et 2017. aasta lõpuks on kõikidest makseterminalidest viipemakse võimekusega umbes 80 protsenti ning 2020. aastaks peavad viipemakseid võimaldama kõik terminalid.

Pangaliidu andmetel jääb 75 protsenti Eesti poodides tehtavatest maksetest alla 25 euro limiidi. "Esialgu Eestis kehtestatud kümne euro limiit tõestas, et nii tarbijad kui ka kaupmehed on uuest makseviisist huvitatud ning see on ka turvaline, kuna viipemakset saavad teostada vaid spetsiaalsed seadmed, mille kasutamiseks on vajalik leping pangaga. Pisteliselt küsitakse makse kinnitamiseks ka PIN-koodi isegi alla limiidi summa jäävate maksete korral," lisas Nurk.

Nurga sõnul tehakse viipemakse sama ostu eest ainult ühekorselt ning ainult siis, kui kaart on asetatud maksetarminalist vähemalt kahe sentimeetri kaugusele.

Eestis väljastavad viipekaarte Swedbank, SEB Pank, LHV Pank, Krediidipank ja Nordea Pank.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes