12.10.2018 Reede

Oktoobri lõpust ei saa e-maksuametis kasutada Danske pangalinki

Maksu- ja tolliamet (MTA) loobub oktoobri lõpus Danske panga makselingi kasutamisest e-maksuametis.

"Alates 29. oktoobrist lõpetab MTA lepingu Danske Bankiga pangalingi teenuse kasutamiseks," ütles MTA pressišeff Rainer Laurits BNS-ile.

11. oktoobril kinnitas rahandusministeerium, et sulgeb enda konto Danske panga Eesti filiaalis ning toob käigu põhjuseks panga otsuse loobuda Balti era- ja äriklientide teenindamisest.

Danske Bank teatas augusti keskel, et keskendub edaspidi Baltimaades vaid Põhjamaade äriklientide teenindamisele ning lõpetab käesoleva aasta jooksul igapäevaste pangateenuste osutamise.

Danske Eesti üksusest liikus perioodil 2007–2015 läbi 201 miljardit eurot võimalike probleemidega raha. Pole selge, kui palju täpselt kahtlaseid tehinguid oli, ent uurimise all olevast 15 000 praegusest suletud pangakontost on vähemalt 6200 kahtlased.

Hämarad tehingud on seotud panga praeguseks lõpetatud mitteresidentidest klientide äriga. Rahapesuga seotud skandaal on Danske mainet ning tugevalt kahjustanud ning kontserni aktsia on aasta algusest kaotanud enam kui 40 protsenti. Rahapesuga seoses on Taani pank uurimise all muu hulgas USA-s ning see võib firmale kaasa tuua mitme miljardi dollarini ulatuva trahvi.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes