15.03.2023 Kolmapäev

Ministeerium plaanib EMO järjekordade vähendamiseks valvekeskusi

Sotsiaalministeerium kaalub haiglate erakorralise meditsiini osakondades (EMO) tekkinud järjekordade leevendamiseks valvekeskuste rajamist.

EMOde järjekordade kaotamiseks plaanitakse valvekeskuste loomist.
EMOde järjekordade kaotamiseks plaanitakse valvekeskuste loomist. Foto: pixabay

Sotsiaalministeeriumi tellimisel viidi läbi tervishoiu jätkusuutlikkuse tagamise lahenduste leidmiseks analüüs, mille tulemuste põhjal kaalub ministeerium koostöös allasutustega esmatasandi erakorraliste valvekeskuste korraldamise katseprojekti läbiviimist. 

Sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna juhataja Kersti Esnari sõnul on katseprojekti läbiviimise eelduseks esmalt kokku leppida nende eesmärk ja töökorraldus nii, et valvekeskus pakuks süsteemile lisandväärtust ning vähendaks EMO-de järjekorda nende patsientide võrra, kes peaks jõudma esmalt perearsti juurde. 

„Teadaolevalt kriisideks valmisoleku tagamine on tervishoiuvaldkonna prioriteet ning selle fookuses on muuhulgas jätkusuutlikkus teenuste tagamisel suurenenud vajaduse korral. See tähendab, et EMO ruumide vastavusega tänase päeva vajadustele tegeletakse nii palju kui võimalik,” märkis Esnar vastuses Eesti Haiglate Liidu pöördumisele. Lisaks nõustus ta liidu ettepanekuga töötada välja patsiendi raviteekonna põhimõtted ja kinnitas, et Tervisekassa on selle tegevusega alustamas.  

Eesti Haiglate Liit juhtis veebruaris sotsiaalministeeriumile saadetud pöördumises tähelepanu, et EMO-de koormus on aastatega suurenenud ning töövõime ei jõua sellele järele. Samuti toonitas liit vajadust käsitleda tervishoidu mitte valdkonnapõhiselt, vaid terviklikult.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!