gif Company 930x140 ee

 

28.09.2018 Reede

Lennureisijate õigus hüvitisele

Karl Gustav Annus, tegevjuht; Karl Hõbemägi, jurist
Karl Gustav Annus, tegevjuht; Karl Hõbemägi, jurist Lennuabi
Tänapäeval on lendamine sama tavaline reisimisviis kui bussiga sõitmine, kuid paraku paljud ei tea, et juhul kui lend hilineb või tühistatakse, on lennureisijatel teatud olukordades õigus hüvitisele, mis võib korvata kõik reisikulud ja anda veel taskuraha pealegi.

Õiguslik alus

Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse nr 261/2004 kohaselt võib reisijatel olla õigus kuni 600-eurose kompensatsiooni saamiseks. Täpsemalt saab kompensatsiooni lennureisija, kelle lend hilineb üle 3 tunni või tühistatakse vähem kui 14 päeva enne reisi toimumist. Hüvitise väärtus sõltub lennu pikkusest ja sel on kolm suurusjärku: 250 eurot, 400 eurot või 600 eurot. Need on kindlaksmääratud summad, mis ei sõltu lennupileti esialgsest hinnast.

Kompensatsiooni saab nõuda kõikidelt lendudelt, mis on toimunud kas Euroopa Liidu siseselt (samuti Šveitsis) või mis on väljunud Euroopa lennujaamast, sõltumata lennufirmast. Samuti saab kompensatsiooni nõuda Euroopa lennujaamadesse saabuvatelt lendudelt, mida on teenindanud Euroopa lennufirma, näiteks Nordica reis liinil Peterburi–Tallinn. Äsja jõustunud kohtulahendi järgi on reisijal õigus nõuda hüvitist ka siis, kui hilines lend, mis sai alguse Euroopa Liidust, kuid mille väljumine hilines vahepeatuses, mis asus väljaspool Euroopa Liitu (näiteks Tallinn–Kiiev–Dubai).

Hüvitise suurus sõltub läbitavast vahemaast

Vastavalt läbitavale distantsile saab, nagu eespool mainitud, jagada lennud kolme gruppi:

Lühike lend (kuni 1500 km): 3 tundi hilinenud lend 250 eurot (nt Nordica reis liinil Tallinn–Vilnius)

Täismahus artiklit saate lugeda värskest Plussi numbrist.

Toetajad

Suno 365 logo 10  StandardBooks200px

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes