03.03.2017 Reede

Kuidas käituda töötaja surma või raske vigastuse korral?

Kui tööõnnetuse tagajärg on surm või nähtavalt raske vigastus, näiteks lahtine luumurd, ulatuslikud haavad, jäsemete, sõrmede või varvaste amputatsioon või muud sellist, peab tööandja teatama sellest viivitamata telefoni teel tööinspektsioonile.

Tööõnnetusest tuleb kohe teada anda tööinspektorile.
Tööõnnetusest tuleb kohe teada anda tööinspektorile. Foto: freeimages.com

Surmaga lõppenud tööõnnetusest peab teatama ka politseile.

Eesti.ee portaalist selgub, et töötaja surma või vigastuse korral tuleb edastada järgmised andmed:

  •     töötaja ees- ja perekonnanimi ja kontakttelefon;
  •     tööõnnetuse toimumise koht, kuupäev ja kellaaeg;
  •     sündmuse lühikirjeldus;
  •     tööandja nimi ja aadress;
  •     teate edastaja ees- ja perekonnanimi, ametinimetus ja kontakttelefon.

Tööandja peab uurima kõiki tööõnnetusi, kaasates uurimisse töökeskkonnavoliniku või tema puudumisel töötajate usaldusisiku. Tööõnnetuse uurimise peab läbi viima 10 tööpäeva jooksul pärast tööõnnetuse toimumist. Uurimine lõpeb raporti koostamisega. Raport tuleb koostada kolmes eksemplaris, millest üks eksemplar jääb ettevõtjale, teised tuleb esitada tööinspektsioonile ja kannatanule või tema huvide kaitsjale 3 tööpäeva jooksul pärast tööõnnetuse uurimise lõpetamist.

Kui uurimise käigus selgub, et tegemist ei ole tööõnnetusega, lõpetab tööandja uurimise ja koostab vabas vormis akti, milles on kirjeldatud õnnetusjuhtumi asjaolud ja välja toodud uurimise lõpetamise põhjus. Akti allkirjastavad tööandja esindaja ja töökeskkonnavolinik, tema puudumisel töötajate usaldusisik.

Sarnaselt raportiga peab akt olema koostatatud kolmes eksemplaris, millest üks eksemplar jääb tööandjana teile, teised tuleb esitada tööinspektsioonile ja kannatanule või tema huvide kaitsjale 3 tööpäeva jooksul pärast tööõnnetuse uurimise lõpetamist. Tööõnnetus tuleb registreerida ning andmed selle kohta edastada töökeskkonnaspetsialistile, töökeskkonnavolinikule, töötajate usaldusisikule ja töökeskkonnanõukogule.

Tööõnnetuse uurimise käigus kogutud ja koostatud dokumendid tuleb vormistada tööõnnetuse uurimistoimikuks. Tööõnnetuse uurimise andmeid peab ettevõtja säilitama 55 aastat.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255