17.03.2023 Reede

Kruusateede kandevõime nõrgenemise tõttu kehtestatakse massipiirangud

Transpordiamet kehtestab kruusateedele massipiiranguid, et hoida ära teede kahjustusi.

Transpordiamet jälgib olukorda riigiteedel tähelepanelikult ning kui teede kandevõime on taastunud, tühistatakse ka massipiirangud.
Transpordiamet jälgib olukorda riigiteedel tähelepanelikult ning kui teede kandevõime on taastunud, tühistatakse ka massipiirangud. Foto: pixabay

„Kevadised soojakraadid on juba tugevat mõju avaldanud ning teede kandevõime on sulamisperioodi tõttu nõrgenenud. Vältimaks suuri kahjustusi kruusateedel, oleme rakendanud massipiiranguid üle Eesti,“ ütles Transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu osakonna juhataja Andres Piibeleht.

Kruusateede muldkehade alumised kihid on jääs, ülemine kruusakiht aga kohati sulanud ja veest läbi imbunud. Üleval olev vesi ei pääse allapoole ning tihti ka mitte külgsuunas välja voolama. Metsa- ja turbaveo ning muude raskete vedude mõjul võivad kruusateed veelgi rohkem kahjustatud saada ja kaotada kandevõime täielikult.

Transpordiamet jälgib olukorda riigiteedel tähelepanelikult ning kui teede kandevõime on taastunud, tühistatakse ka massipiirangud. Amet loodab liiklejate mõistvale suhtumisele ning palub kehtestatud piirangutest kinni pidada. 

Liiklejatelt oodatakse infot teeolude kohta telefonil 1247.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!