17.12.2021 Reede

Korteriühistutele abiks petturite ja petukõnede eest

Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) värske ajakirja Elamu vahel ilmus nii eesti kui vene keeles petukõnede eest hoiatav Pangaliidu infoleht, mille korteriühistu saab maja infostendile üles panna.

Korteriühistutes elavate inimeste heatahtlikkust püüavad kurikaelad ka muul moel ära kasutada ja näiteks kavala plaaniga trepikotta, sealt edasi aga korteritesse pääseda.
Korteriühistutes elavate inimeste heatahtlikkust püüavad kurikaelad ka muul moel ära kasutada ja näiteks kavala plaaniga trepikotta, sealt edasi aga korteritesse pääseda. Foto: pixabay

„Meie jaoks on väga oluline õlg alla panna teavituskampaaniatele, mille eesmärgiks korteriühistute liikmete turvalisus,“ märkis EKÜL juhatuse liige ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.

Petukõnedest teavitava infolehe saab iga korteriühistu ka alla laadida ja välja printida EKÜL kodulehelt:
https://www.ekyl.ee/wp-content/uploads/Ei_aitah_Poster.pdf

Korteriühistu on paljude elanike jaoks usaldusväärse info allikas, sellepärast peab Mardi info jagamist oluliseks.

Eriti vanematel elanikel ei pruugi olla pidevat ligipääsu internetile, kuid just nemad on paraku tihti petiste sihtmärk,

sõnas Mardi.

"Kahjuks langes ainuüksi oktoobris telefoni teel end investeerimisspetside või pangatöötajatena esitlenud petturite ohvriks üle 200 eestimaalase, kes kaotasid pea poolteist miljonit eurot. Ent kui ka korteriühistu infostendil seisab suurelt hoiatus, kuidas petukõnesid ära tunda, siis jääb ehk vähemaks inimesi, kes võhivõõrastele oma PIN koodi ja seeläbi ligipääsu pangaarvele annavad,“ jätkas Mardi.

Korteriühistutes elavate inimeste heatahtlikkust püüavad kurikaelad ka muul moel ära kasutada ja näiteks kavala plaaniga trepikotta, sealt edasi aga korteritesse pääseda.

„Võõraid ei tohiks maja trepikotta lubada, kui pole teada, kelle juurde ja mis eesmärgil võõras läheb. Samuti mitte suvalistele inimestele ust avada – kui teie korterisse peab pääsema näiteks korteriühistu poolt palgatud remondimees või tehnilist järelvalvet teostav ametnik, teavitab ühistu teid sellest.”

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!