31.08.2021 Teisipäev

Korteriühistud: omavalitsus hoidku ise oma kõnniteed korras

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) läkitas riigikogu majanduskomisjonile korteriühistute seisukohad kõnniteede korrashoiu küsimuses, rõhutades, et omavalitsused peavad ise oma kõnniteed korras hoidma. 

EKÜL rõhutab, et kõnniteede korrashoid on omavalitsuse ülesanne.
EKÜL rõhutab, et kõnniteede korrashoid on omavalitsuse ülesanne. Foto: pixabay

„Viisime hiljuti läbi veebiküsitluse, kus osalenud rohkem kui 250 korteriühistu esindajad üle Eesti leidsid üksmeelselt, et kõnniteede korrashoid jäägu kohaliku omavalitsuse kohustuseks,“ vahendas EKÜL-i õigusosakonna juhataja ja juhatuse liige Urmas Mardi. „Omavalitsuste senine praktika ja seadusandlus on võimaldanud läbi heakorraeeskirjade panna kinnistuomanikule koormisena kohustuse hoida korras ka omavalitsusele kuuluv kõnnitee. Nii on korteriühistu liikmete õlule pandud ebaõiglane kohustus,“ selgitas Mardi korteriühistute seisukohta. 

Siiski olid pooled vastanuist seisukohal, et nõustuks kinnistuga piirnevat kõnniteed korras hoidma juhul, kui kohalik omavalitsus kompenseeriks sellega kaasnevad vajalikud kulud.

Samuti rõhutati arvamustes, et kõnniteede korrashoid pole ainult talvine probleem ehk siis lumerookimine ja libedusetõrje, vaid näiteks suviti lisandub niitmiskohustus,

vahendas Urmas Mardi. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!