05.02.2014 Kolmapäev

Korteriühistud: ohu tähistamine ei vabasta vastutusest!

Korteriühistud: ohu tähistamine ei vabasta vastutusest!
Korteriühistud: ohu tähistamine ei vabasta vastutusest! PM

Majaomanikud peavad katusel olevate lumekamakate ja purikate võimaliku kukkumiskoha silmapaistvalt ja arusaadavalt tähistama, kuid see ei vabasta neid õnnetuse korral vastutusest.

Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) teatel võib lumesajule järgnenud sula tekitada majade katustele rasked lumekamakaid, mis ohustavad katusekonstruktsioone ja seavad alla sadades ohtu möödakäijate tervise, samuti võivad need kahjustada korteriomanike või nende külaliste autosid. "Lindiga piiramine ei vabasta majaomanikku aga mingil juhul vastutusest, kui peaks juhtuma õnnetus," toonitas liidu juhatuse liige Urmas Mardi. "Samuti ei pruugi kindlustus alati korvata autole tekitatud kahju."

Mardi sõnul võib katusekonstruktsioone võib märja lume korral ohustada juba 30 sentimeetri pakusne lumekiht, seega tuleb katus kindlasti üleliigsest lumest puhastada. Ohuala tuleb aga tähistada silmapaistvalt ja arusaadavalt.

"Teisipäeval jõudsid meediasse pildid Tallinnas Mustamäel kortermaja katuselt alla sadanud lumekamakatest. Oli puhas õnn, et need ei tabanud inimesi ega lõhkunud sealsamas maja ees seisnud sõidukeid," rääkis Mardi.

EKÜL asutati 1996. aastal ja see esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti.

Toetajad

Suno 365 logo 10 Uku tarkvara

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes