17.08.2021 Teisipäev

Kiik: septembris hakatakse koroonatõendit nõudma igal üritusel

Valitsus plaanib septembrikuu jooksul üritustel koroonatõendit nõudma juba alates esimesest inimesest, ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik rahvusringhäälingu uudisteportaalile.

Tanel Kiik, tervise- ja tööminister
Tanel Kiik, tervise- ja tööminister Foto: Stenbocki maja

Praegu on lubatud siseruumides korraldada ilma tõendit küsimata üritusi kuni 50 inimesele ja välisõhus kuni 100 inimesele, kuid Kiige sõnul liigub valitsus  selles suunas, et koroonatõendit hakatakse küsima juba esimesest inimesest. "Arvestades viiruse levikut, siis edasiliikumine ongi mõistlik," sõnas ta. 

Tõendi küsimine on Kiige sõnul vajalik suurematel üritustel, nagu kontsertidel, teatris, kinos või muudel meelelahutusüritustel enda nakkusohutuse tõestamine. Olgu selleks siis koroonapassi näitamine või negatiivse testi tõendamine.

Kiik täpsustas, et valitsus ei ole seisukohal, nagu peaks kuidagi piirama elutähtsaid tegevusi. Ta lisas, et kaubanduskeskustes on palju elutähtsaid teenuseid, nagu prillipoed, lemmikloomakauplused, apteegid, erinevate abivahendite või lastetarvete poed.

Samuti ei plaanita piirata ligipääsu haridusvaldkonnale.

Me ei soovi piirata vältimatult vajalikest tegevustest osavõtmist, aga soovime maksimaalselt tagada just rahvarohkemate ürituste ohutuse,

rääkis Kiik.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!