29.08.2023 Teisipäev

Kallas palub riigikogu esimehel täpsustada erikomisjoni teemapüstitust

Peaminister Kaja Kallas (RE) saatis tänase erikomisjonide ühisistungi ja sellest puudumise kohta kirja riigikogu esimehele Lauri Hussarile (Eesti 200) ning leiab, et teemapüstitust tuleks täpsustada, vahendab Postimees. 

Kaja Kallas, peaminister
Kaja Kallas, peaminister Foto: reform.ee

Peaminister teatas eile, et tiheda päevakava tõttu ei ole tal võimalik osaleda riigikogu riigieelarve kontrolli ja korruptsioonivastases erikomisjonis, kus Urmas Reinsalu (Isamaa) ja Mart Helme (EKRE) soovivad arutada Venemaal toimuva äritegevuse üle. Teisipäevasest istungist on lisaks Kallasele loobunud ka ettevõtted Metaprint ja Stark Logistics.

Olen valmis tulema asjaomaste komisjonide ette, aga palun komisjoni ajad eelnevalt kooskõlastada. Ühtlasi juhin tähelepanu, et ei ole aru saada, millest soovitakse rääkida teemapüstituse "Sõjaaegne äritegevus Venemaaga" all,

kirjutas Kallas Hussarile.

"Vastavalt riigikogu kodu- ja töökorraseadusele §22 lg 1 p 2 võib komisjon nõuda Vabariigi Valitsuse liikme komisjoni istungil osalemist valitsusliikme võimkonda kuuluvate küsimuste kohta teabe saamiseks. Palun täpsustada teemapüstitust, et oleks arusaadav, millise ministri võimkonda teema kuulub ning kuidas teema arutamine kuulub riigieelarve kontrolli erikomisjoni ja korruptsioonivastase erikomisjoni pädevusse," kirjutas Kallas. 

Samuti loetles peaminister ette riigikogu otsusega sätestatud riigieelarve kontrolli erikomisjoni ülesandeid: vaadata läbi riigi majandusaasta koondaruanne ja selle kontrolliaruanne; vaadata läbi avaliku sektori auditeerimise küsimusi; arutada riigikontrolli kontrolliaruandeid ja ülevaateid ning riigikontrolöri tõstatatud olulisi küsimusi; teavitada riigikontrolli probleemidest, mis jõuavad komisjoni liikmeteni suhtlemisel ametija eraisikutega; võtta riigikontrolli informatsiooni alusel seisukoht tema tegevuse takistamise juhtude kohta.

"Nii nagu varasemalt olen riigikogu komisjonides aru andmas käinud, olen valmis seda ka edaspidi tegema. Samuti olen kutsunud ministreid üles sama tegema. Kuid selleks, et seda võimalikult professionaalselt teha, peaks olema selge, mida riigikogu soovib arutada," kirjutas peaminister Hussarile. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference