13.10.2021 Kolmapäev

Kallas: ettepanek ravijärjekordade kohta ei ole realistlik

Peaminister Kaja Kallase sõnul ei pea valitsus realistlikuks ettepanekut lükata vaktsineerimata inimesed plaanilise ravijärjekorra lõppu.

Kaja Kallas, peaminister
Kaja Kallas, peaminister Foto: Stenbocki maja

Kallas kirjutas sotsiaalmeedias, et haiglate ülekoormamise vältimiseks ja plaanilise ravi lahti hoidmiseks on talle tutvustatud erinevaid ettepanekuid. "Näiteks ka selliseid, kus riik nõuaks vaktsineerimata inimestelt COVID-19 ravikulud tagasi või et vaktsineerimata inimesed liiguksid plaanilise ravijärjekorra lõppu," kirjutas Kallas.

Rõhutan, et need näited on teoreetilised ning valitsus ei pea selliseid samme realistlikuks. Eesti ravisüsteem on solidaarne – igaühel on õigus saada ravi,

kirjutas Kallas.

Tema sõnul näitab olukorra tõsidust see, et sellised ideed üldse esile kerkivad. "Iga COVID-19 haige inimese haiglakoht tuleb nende inimeste arvelt, kes on ammu oodanud näiteks mõnd vajalikku protseduuri," lisas Kallas.

"Tahan, et meie ühiskonnaelu jääks avatuks. Tahan, et lapsed saaksid edasi koolis käia ning meie majandus ja kultuurielu toimiks. Ja pean väga oluliseks, et meie haiglad saaksid pakkuda nii korralist kui ka erakorralist abi kõigile, kes seda abi vajavad," kirjutas Kallas.

"Toetan, et politsei kontrolliks senisest tõhusamalt covid-tõendite esitamise ja maskikandmise kohustusest kinnipidamist.
 Pean möödapääsmatuks, et kogu elanikkonna ning eriti riskirühmade vaktsineeritus kiiresti tõuseks ning selleks on vajalikud valitsuse tasandil uued ja mastaapsed meetmed," kirjutas peaminister.

Samas avaldas Kallas arvamust, et vaktsineerimata ehk kõrge haiglasse sattumisse riskiga inimeste võimalusi tuleb ajutiselt täiendavalt piirata meelelahutuses ja vaba aja veetmisel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!