22.07.2021 Neljapäev

Kaja Kallas: erisused vaktsineeritutele tulevad varsti

Peaminister Kaja Kallase kinnitusel arutab valitsus täna võimaluste süsteemi kehtestamist augusti jooksul, kus näiteks näiteks kultuuri- ja meelelahutusüritustel, spordivõistlustel ja mujal tehakse erisused vaktsineeritule.

Kaja Kallas, peaminister
Kaja Kallas, peaminister Foto: Stenbocki maja

Peaminister tänas Eesti Perearstide Seltsi, Eesti Noori Perearste ja Eesti Pereõdede Ühingut kaasamõtlemise ja ettepanekute eest, mille nad esitasid koroonaviirusega võitlemiseks.

"Need on sisukad mõtted, millest osad on valitsusel juba töös ning osad arutlusel. Vaktsineerimisvõimalused peavad olema mugavad ja kättesaadavad ning teatud tegevusaladel, kus vaja nõrgemaid kaitsta, on põhjendatud nõuda töötajatelt vaktsineerimist," märkis ta.

Kallas tõdes, et olukord on tõsine – Delta-tüvi on Eestis domineeriv ja see nakkab 1,5 korda kiiremini kui eelmine ning levib ka õues ning nakatuvad nooremad inimesed, kes ei pruugi sattuda haiglasse, kuid võivad põdeda niinimetatud pikka COVID-it ehk kannatada haigusest põhjustatud vaevusi mitu kuud.

"Kuna igaühel on Eestis võimalus end vaktsineerida, siis senikaua, kui uued tüved alluvad vaktsiinidele, ei hakka me ühiskonda kõigile sulgema. Selle asemel hakkavad vaktsineeritud saama rohkem võimalusi ja vabadusi. Valitsus arutab täna sellise võimaluste süsteemi kehtestamist augusti jooksul, kus näiteks näiteks kultuuri- ja meelelahutusüritustel, spordivõistlustel ja mujal tehakse erisused vaktsineeritule," kinnitas Kallas.

Tema sõnul toimub üleminek järk-järgult, et kõik osapooled jõuaksid end ette valmistada ja soovijad vaktsineerida, aga see muutus on möödapääsmatu, et hoida ühiskond võimalikult avatuna ja majandus toimivana, sest vaktsineeritud inimesed tagavad avatud Eesti.

Vaktsineerimine on juba ammu kõigile kättesaadav – palun kasutage seda võimalust praegu kohe. Kui veel sel nädalal vaktsineerima minna, on see on piisav aeg, et saavutada sügise alguseks immuunsus. Mõistagi vähendame seeläbi enda ja lähedaste terviseriske ning tagame vabama elu,

märkis Kallas.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!